Tŕpnutie nôh + dýchavičnosť + vysoká sedimentácia

Príspevok v téme: Tŕpnutie nôh + dýchavičnosť + vysoká sedimentácia
volajtemadeli

Dobrý deň všetkým. Mám nejaký zatiaľ neriešiteľný problém. Už je to takmer rok. Mám problém pri chôdzi - prejdem 150 metrov a nohy od kolien dole mi strpnu. Musím zastat. Nedokážem ísť ďalej, lebo má to bolí. Zároveň som zadýchana, akoby som vybehla 8 poschodí v paneláku. Bola som na MR - bez nálezu. Takze chrbtica to nie je. Sono ciev - čisté - cievy ok. EMG noh - čisté bez nálezu. Kardiológ mi dal holter na 24 - občas je tam zlyhanie - povedal, že ak mi bude zle mám si volat záchranku ? dal mi lieky na tlak. Vraj som mala vysoký. 144/70. Po mesiaci užívania liekov - nespala som mesiac - vysadila som ich - vedľajšie účinky nespavosť a depresia. Presne tak som sa aj cítila. Teraz už spím lepšie. Tlak si meriam rano, na obed aj večer. Vždy mám tlak v norme. Krvný obraz - zle. Vysoké hodnoty sedimenetacie 75/100 - výsledok z marca. Výsledky z hematologie z tohto týždňa - 92/100. Niekde je zápal a nikto nevie kde. EMG noh včera - všetko čisté. Čo robiť? Som zúfalá :( ATB zatiaľ žiadne mi naordinovane neboli. Som nezamestnaná. Nedokážem si nájsť prácu, lebo neviem prejsť ani na autobus. Som už zúfalá. Ďakujem vsetkym za rady mám 31 rokov, 80kg.

Omen

3. MAITALON u citlivých osôb spúšťa alergickú reakciu. Vyzerá to na skríženú alergiu - HAK v kombinácii s chôdzou (NÁMAHA) ti vyvoláva "dýchavičnosť". Mala by si pouvažovať o jej vysadení, kým sa nepridá ešte ďalší symptóm.

4. Tak to je veľká chyba! To ti mali spraviť ako prvé, možno by ti už niečo našli a možno by niečo vylúčili.

5. Na "cievnom vylúčili trombozu" - vyšetrili ti NOHY? Cievy na nohách spôsobujú tiež tŕpnutie, ako aj nedostatok minerálov a vitamínov, cukrovka...
Keďže máš problémy s dýchaním, je viac ako žiaduce, aby si absolvovala toto vyšetrenie, vrátane spirometrie.
Čo sa týka zubára, mala by si ho požiadať, aby ti skontroloval zuby, či tam nemáš zápal. Toľko peňazí a strachu ustojíš, ale nezabudni mu povedať o tej sedimentácii.
Inak môže to súvisieť aj s reumatickým ochorením.

6. Bože, bože, bože... Najbližšie choď do kardiologickej ambulancie, kde ti okrem EKG spravia aj ECHO. A nezabudni ani na to ergonomické vyšetrenie, tam sa objednáva (sú to veľké prístroje), nechaj si to v zálohe.

7. Tá vysoká sedimentácia hovorí o zápale a je dosť možné, že to vyvolalo očkovanie. Nájdi si na nete o Astre info, naštuduj to a porovnaj so svojimi problémami.

8. Ak ti na hematológii nevedia objaviť príčinu, mali by ťa poslať na IMUNOLÓGIU.
Začni si vo vlastnej réžii vybavovať vyšetrenia, prípadne si ich u lekára vydup!

.

volajtemadeli

Ahoj, odpovede na tvoje otázky:

3. Názov HAK-u? MAITALON - vedľajšie účinky sú dýchavičnosť ale na cievnom vylúčili trombozu

4. A čo výtery z nosa, hrdla, vyšetrenie moču?
V moci bola zvýšená sedimentácia. Vytery z nosa a hrdla neboli. Krčné mandle mám vybraté od decka.

5. Na pľúcnom, zubnom, cievnom a reumatologickom vyšetrení si bola?
Na cievnom som bola vraj všetko v poriadku. Bolo aj sono ciev. Na pľúcne má zatiaľ neposlali. Je pravda, že zuby nemám v poriadku. Ale mám panický strach zo zubára, takze bez celkovej anestezy to nedám. A nemám na to peniaze. Som polroka nezamestnaná.

6. ECHO srdca a ergonomické vyšetrenie asi tiež nebolo, či?
Echo srdca mám až 6.júna. To bol urgentný termín. Čakám naň od začiatku marca. Či dožijem do vtedy je otázne.

7. Prekonala si covid, bola si očkovaná? Ak áno, pretým, či v akej fáze svojho ochorenia?
COVID som neprekonala a ockovana som 2x astrou. Druh dávka bola 10 júna 21. Kardiológ mi povedal, že to môžem mat z očkovania. Ale to nezistí nikto. Dá sa povedať že v lete mi viac začali tie problémy s tou nohou.

8. Napíš všetky vyšetrenia, ktoré si absolvovala, tiež svoju výšku. Minerály ti zistí obvoďák, neurológ. "Hemoglobín zlý" - vysoký, nízky? Tvoj partner je zdravý?
Výšku mám 168. Bola som na magnetickej, na cievnom, na gynekológii, na EMG noh, na hematologii, na kardiologii, mala som holter. Partner je zdravý.

Omen

1. To, že máš driekovú chrbticu o.k., ešte neznamená, že problémy s nohami ti nemôže spôsobovať hrudníková chrbtica.
2. Vyšetrením EMG ti zisťovali ochorenie svalov, nervov a nervových vlákien. "Šoky" ti nerobili, ale elektrickým prúdom ti stimulovali príslušné nervy.
3. Názov HAK-u?
4. A čo výtery z nosa, hrdla, vyšetrenie moču?
5. Na pľúcnom, zubnom, cievnom a reumatologickom vyšetrení si bola?
6. ECHO srdca a ergonomické vyšetrenie asi tiež nebolo, či?
7. Prekonala si covid, bola si očkovaná? Ak áno, pretým, či v akej fáze svojho ochorenia?
8. Napíš všetky vyšetrenia, ktoré si absolvovala, tiež svoju výšku. Minerály ti zistí obvoďák, neurológ. "Hemoglobín zlý" - vysoký, nízky? Tvoj partner je zdravý?

volajtemadeli

Ahoj Omen píšem odpovede:

1. Na ktorej časti chrbtice ti robili MRI?
MR driekovej časti

2. Na ktorej časti nohy si podstúpila EMG?
Jedna ihla bola v stehne ďalšia v členku, na oboch nohách mi to robili aj tie elektrošoky od kolena dole.

3. Berieš nejaké lieky, antikoncepciu alebo doplnky?
Ano beriem HAK, všade to hlásim. U gynekológa vyšli rovnaké výsledky krvi ako u obvodného a na hematologii. Zvýšená sedimentácia a zlý hemoglobín. Pečeňové testy OK aj štítna žľaza OK

4. Iné zdravotné problémy alebo diagnózy nemáš?
Iné zdravotne problémy nemam. Bohaté mi stačí táto bolesť noh a dýchavičnosť :-/

5. Hladinu minerálov máš v poriadku?
Toto netuším. Kde sa to zisťuje a ako?

Dakujem

Omen

Mám na teba niekoľko otázok:
1. Na ktorej časti chrbtice ti robili MRI?
2. Na ktorej časti nohy si podstúpila EMG?
3. Berieš nejaké lieky, antikoncepciu alebo doplnky?
4. Iné zdravotné problémy alebo diagnózy nemáš?
5. Hladinu minerálov máš v poriadku?

volajtemadeli

Ahoj @ahjajjaj ortopéd zatiaľ nie. Nohy ani členky opuchnuté nemám. Keď sedím, alebo stojím, vtedy nič neboli. Len vyslovene pri tej chôdzi. Keď zastanem opäť to prestane.

ahjajjaj

U ortopéda si bola? Od kolien dolu to môže ísť z kolena, alebo z členku. Nemáš ich napuchnuté? Tie Ťa nebolia?