Priatelovi rodicia kupili pre nas byt bez mojho vedomia

Príspevok v téme: Priatelovi rodicia kupili pre nas byt bez mojho vedomia
kathyy17

Ahojte... nakolko sa nemam s kym poradit, rada by som vedela Vas nazor na nasledovnu situaciu..... ide o to, ze obaja s priatelom este studujeme, ja tento rok uz koncim, a co sa tyka byvania bavili sme sa iba hypoteticky ze v jakom meste by sme chceli zit bavili sme sa o nasom rodnom meste a potom o meste kd studujeme co je asi hodinu vzdialene... neviem teda ci toto je dovod, ale partner to musel zrejme doma povedat rodicom ze mozno pojdeme aj mimo rodneho mesta... no a nedavno som sa dozvedela, teda priatel mi oznamil ze jeho rodicia kupili byt v nasom rodnom meste s tym ze to bude pre nás.... oznamil mi to ked uz to bola v podstate hotova vec pricom ja som o nicom nevedela, vedela som ze jeho rodicia mali kupovat byt ale pre seba nie pre nas az potom mi oznamil teda ze ten byt bol od zaciatku pre nas....ja som ten byt ani nevidela, nebola som ani na obhliadke nic... oznamil mi to ked uz to bola hotova vec a stym ze bola na neho zobrana hypoteka, a ze v buducnosti ked si najdeme robotu to pomozeme rodicom splacat... uprimne povedane zostala som v soku, ze sa so mnou nikto neporadil, nikto nepytal na nazor, ani ohladom hypoteky ze som teda bola zaviazana na nejaky finacny zavazok bez svojho vedomia...moji rodicia boli z toho v soku tiez... ja ani neviem este jak to bude v buducnosti s robotou a uz som v podstate zaviazana nieco splacat.... na jednej strane rozumiem ze byty isli hore, a ze priatelovi rodicia mu chcu pomoct s prvym byvanim teda nam, ale takto poza moj chrbat? Brala by som to este keby sa so mnou aspon vopred niekto poradi spyta sa na nazor, ze co si o tom myslím ale toto povazujem za dost svinsky tah a nemozem tym padom priatelovi uplne verit kedze predo mnou rozpraval nieco ine ze si budeme riesit sami byvanie a pritom s rodicmi sa zachoval uplne inak...ide mi o ten princip ze so mnou nejednal ako s rovnocennou povazoval za samozrejme rozhodnut takuto zasadnu otazku bezo mna a este to cele obratil proti mne ze ja som sa dostatocne nezaujimala o nas buduci zivot ta ze to prevzial do ruk on ja som vsak nevedela vobec o nicom a dalsia vec je, ze kedze vlastnici su jeho rodicia a my by sme tam teda boli u nich ako najomnici teda platili by sme iba inkaso najomne nie, su to vsak diktatorske povahy aj sam priatel to povedal ze sa boji ze sa nam budu starat do zivota ze nam budu vykrikovat veci... tak preco potom suhlasi s niecim takym?? ukazal sa krasne ako je silno naviazany na rodicov a uprimne mam aj kus strach ze co to bude v buducnosti ako sa bude vyvijat nas vztah jeho rodicia su ozaj taki ze sa budu montovat hlavne oco kedze su vlastnici budu si tam zrejme oni piskat, ja som chcela byvanie s nim riesit uplne po svojom nezavisle od nich a takto aspon predist konfliktom lebo takymto stylom vsetko k nejakemu kofliktu smeruje...bojim sa ze priatel bude pocuvat a uprednostnovat vzdy rodicov predo mnou tak ako to urobil aj teraz ze sa nechal ovplyvnit ich nazorom