Ocakavania

4gabriela58

Kazdy z nas sa podla mna uz na viacerych ocakavaniach popalil a v niektorych veciach treba byt skor optimista a zariadit sa skor vlastnymi silami ako cakat neustale nieco od inych

gisela

Je ale rozdiel očakávať a očakávať. Keď očakávate niečo nasilu, tak si skôr myslím, že príde sklamanie. Nie je zakaždým dobré si niečo takto vynucovať

daniela2

Samozrejme, že ohľadne iných ľudí máme očakávania. Očakávame od nich, aby urobili pre nás to, čo by sme my urobili pre nich. Výnimkou sú snáď deti, oni sú ešte vo fáze výchovy, kedy sa schopnosť vyhovieť očakávaniam ešte len tvorí. Ak to takto hovoríš partnerovi, skús však urobiť formuláciu: Dobre by mi bývalo padlo, kebyže...
A už Ťa nemôže chytať za slovíčka. Len si nemyslím, že ide o perspektívneho partnera, ak Ti povie, že nemáš mať žiadne očakávania. Tým Ti dáva najavo, že Ťa berie len na spríjemnenie chvíľok života. Či sa z takéhoto spríjemňovania vyvinie kvalitný vzťah, neviem posúdiť.

Ernest-ernie

Ja očakávam napríklad že vzhľadom na to že sme tu mali pandémiu, mame tu vojnu, krízu, dvojcifernú infláciu ľudia chvíľu nebudú mať čo huby, tak si ľudia uvedomia pravé hodnoty v živote a prestanú sa vyčapcovať na Instagramy, ženy prestanú priťahovať grázli, fejkoví chlapci odfotení pri požičaných drahých autách a začnú vyhľadávať istotu pred dobrodružstvom.

A furt ništ. :D

45sara45

naucila som sa proste uz nic neocakavat. kedysi som ocakavala, no uz bolo tak povediac tolko sklamani, ze je radsej nic takeho neriesit, clovek nie je potom taky sklamany a ak tak milo prekvapeny

vevala

To je asi to najhoršie od niekoho niečo očakávať, lebo je to podľa mňa ten najčastejší kameň úrazu a počiatok hádok. Lebo každý len očakáva a potom je sklamaný

kajka294

tak asi je najjednoduchsie niekomu tvrdit, ze nemat ocakavania znamena ze clovek nemoze byt sklamany. ale co ja viem. kazdy z nas podla mna nejake aj tak ma :)

lienerka55

mozno niekde “ vzadu“ hej ocakavam a presne bud sa to naplni alebo nie a nemyslim si, ze clovek by ich nemal mat. ved na tom nie je nic zle.