Nedovera vo vztahu

Príspevok v téme: Nedovera vo vztahu
Azzaz

Ahoj, zaujimal by ma vas nazor. Dneska som sa rozisiel s priatelkou, velmi to boli aj ked to bolo z mojej strany. Inak som ale nemohol. Ceresnicka na torte bola, ze som vyuzil, ze mi kedysi pred rokom povedala heslo k fb a ja som sa jej pozrel do sprav, konkretne na tych ludi, ktory ma zaujimali a ktory mi robili vrasky. Ide o to, ze od zaciatku mi partnerka vyhadzovala na oci, kto ju vsetko chcel z mojcih kolegov, ze som vela ludi nahneval, ze som ju prave dostal ja a celkovo mi prislo, ze si tak umelo zdviha sebavedomie na ukor mna. To sa bohuzial nabalovalo, mna to vnutorne zozieralo a celkovo som tie veci potreboval vykomunikovat a nejak to spracovat. Ale ona nikdy nechcela. Vztah sme zacinali ako zadany, ale k sexu nedoslo. Kazdopadne hovorila, ze na tom neni nic zle, ked si piseme aj do stvrtej rana, ked este nase polovicky spia vedla nas, ved ked si nepiseme ziadne intimnosti… Ok.. Kvoli covidu sme vsetko uspechali a nastahovali sa behom par dni k sebe, bez faze randenia, ak nepocitam pisanie na fb. Vztah plynul a vsetko sa nejak zacalo bortit. Priatelka so mnou odmietala ist hoc na prechadzku, zaujimali ju len PC hry. Aj ked obi dvaja mame 30… Vzdy mi nieco povedala, nebudem si tam s nikym pisat, pisala, nebudem sa tam s nikym zoznamovat, zoznamovala. Ja som nevyzadoval aby si nepisala, nezoznamovala sa… Ale toto ma dost nastrbilo, povedala nieco, ale nakoniec urobila uplny opak. Takto to bolo vzdy. Vzdy sa okolo nej diali divne veci, akoze jej chlap volal o pol dvanastej v noci. Ked som povedal, aby ho zablokovala, tak povedala, ze opna nevie byt zla a nechce ho ranit. Pritom ho ani dobre nepoznala, videla ho raz v zivote. Ked som jej povedal, ze ale to ublizuje mne a ci je niekto cudzi prednejsi, tak mi bolo povedane, ze to mam pochopit. Nakoniec si ho po dlhsom case, kedy sme sa hadali zablokovala. Ale zase, argumentovala s tym, ze nebude robit to co chcem, ze ma predsa svoju hrdost. Ja som si casom zacal uvedomovat, alebo skor vedel uz na zaciatku, ze som ziarlivi. Zacal som to riesit, myslel som si, ze problem je len vo mne. Chodil som na terapie a terapeut na mna vzdy pozeral, ze co chcem riesit, ze nepochybne som do nejakej miery ziarlivy, ale ze chyba neni iba u mna a vsetko zvadzam iba na svoju ziarlivost. Priatelka ma potom dorazila, ze odfotila skype hovor s kolegom ako ju nieco uci a dodala, ze to zacina smrdet, ze po nej asi ide. Nebola to pravda. Tak ale sakra, ja sa snazim zmenit, pracovat na sebe, a ona ma este provokuje. Dovera klesala a klesala. Priatelka nikde som mnou nechcela chodit a chcela zase vo velkom hrat tie svoje hry, ale ze urobime kompromis, ze bude max 3-4 hodiny denne pri tom. Nechapal som. Ja som chcel s nou travit cas a nie po praci zase iba cucat do monitoru. Vsetko to gradovalo po tom, ako som sa vratil zo sluzobnej ceste domov. Zacla sa medzi tym pisat zase s nejakym chlapom. Slohovky, kazdy den X krat, hovorila ze o hrach. Asi jej aj verim. Ale neprislo mi ok, aby si s niekym vypisovala viac, ako so mnou komunikovala vo vztahu. Zaroven si mobil brala do sprchy, na malu/velku potrebu a zacala sa skryvat ked si pisala. Uz mi sibalo, uz som ju zacal kontrolovat. Nahneval som sa zase. Po tom ako som povedal, ze sa chcem rozist, si s nim prestala pisat a konverzaciu vymazala, zevraj aby som nebol z toho nervozny. Ako sme ale boli spolu, po tyzdni som sa tomu dal dat este sancu. Lenze ja uz som bol v takom stadii, ze som jej absolutne neveril, myslel som si, ze si to dala iba ako tajnu konverzaciu. Nedovera a uzkost ma zozierala, tak velmi, ze som jej vliezol na facebook a precital si co si pisala s tymy chlapmi, okrem teda tej zmazanej konverzacie. Hanbim sa za to, urobil som to prvy krat a dufam ze posledny. Ale uvidel som tam, ze si pisala s jendym typkom, sice este pred nasom vztahom ale napriklad o 4tej v nocia ako jej chyba a ze by sa mohli aspon raz v zivote stretnut. Ok, bola to sprava pred vztahom, ale pisali si aj pocas nasho vztahu a ked som sa jej raz opytal, s kym si pise, tak sa mi rozplakala. Typkovi srdieckovala na facebooku kazdu fotku. Ked som sa jej spytal, preco, tak ze to tak maju vo zvyku, lebo je to jej blizky kamarat… Dalej si vypisovala strasne dlhe slohovky s byvalim s pred 10 rokov, a hovorila vsetko, ja mam toto, ja mam hento, pritom nikdy nespomenula mna, ze to je vlastne nase/ popripade moje, lebo ona to iba vyuziva. Tvarila sa cely cas ako nezadana. A pisala, ako nerada byva v tom meste ako byvame. Mne nikty nic take nespomenula. Vzdy som s nou chcel veci riesit, preberat, ale vzdy povedala, ze neni co, je spokojna. Podla konverzacii moc nebola. Nenasiel som tam v podstate nic hrozne, ale aj tak ma to nastrbilo a rozisiel som sa definitivne. Mala tie veci predsa komunikovat so mnou a nie s inymi. Ona je urazena, ze som jej narusil sukromie, ale sama mi dala heslo. Ale uznavam, ze ma byt preco urazena… Ked som sa k tomuto uchylil, uz som bol vazne maxi frustrovany, nevedel som co. Bol som v neskutocnej uzkosti vo vztahu uz. Viem som ziarlivi, ano, ale kebyze to robim ja, tak je to to iste, pretoze ona je ziarliva tiez. Dokonca som kvoli nej neisiel na ziadny firemny vecierok, lebo mi povedala, ze sa jej nepaci predstava, ze ma budu kolegyne zvadzat… Nic take sa samozrejme nikdy nedialo. SOm dost velky introvert… Dokonca s pisanim s kamarattkami mi povedala, ze mozem, ale len ked budu z ineho mesta, aby ma netahali von, lebo ona si pise tiez s chlapmi/hracmi z ineho mesta. Napriek vsetkemu ma neskutocne zoziera zial, pretoze ju stale milujem. Chcel by som ju objat a povedat, zacnime od zaciatku. Ale asi sa to neda a asi by to nebolo spravne. Ja som sa chcel asi iba vypisat a zisti reakcie :( Viem, mam milion chyb, ale snazil som sa to riesit aj s odbornikom, ale ona_ Ona nic nezmenila, ona bola spokojna, teda az dovtedy kedy som svojim cinom stratil jej doveru.

Azzaz

Ceresnicka na torte je, ze som sa dozvedel, ze nas vztah bol na facebooku viditelny, okrem chlapov, ktory si s nou tak strasne pisali. Takze, chlapi, s ktorymi udrzovala kontakt o nasom vztahu nevedeli, lebo ma zatajila... Vysvetlenie, ze sa bala ze by sa im mohla pacit, alebo by do nej mohli byt zamilovany a tak by ma kontaktovali a pokusili sa znicit vztah. Toto mi uz pride uplne nenormalne. Naco im teda pisala v tom pripade? Aby si zdvihala sebavedomie?

martuscha

sam vies, ze si spravil dobre a ono aj bude lepsie, len sa z toho rozchodu proste musis spamata, niekedy to proste hold nevide, no tam, kde nie je dovera, tam to fakt nema zmysel

mickainka

no zial su zeny, ktore nemaju vo vztahu rovnaky meter. a ked si potrebuje zdvihat sebavedomie na ukor vztahu, asi je ok ze ste sa rozisli aj ked je to este mozno cerstve.

Estet

Teraz si dobre zapamataj, co si precitas. Od takejto zeny sa drz na mile daleko a bud rad, ze si sa jej zbavil. Zdrava ziarlivost vo vztahu je v poriadku. To, co v poriadku nie je, je jej spravanie, a tak ak by to este k tomu vsetkemu bola schopna hodit na teba, tak cim skor od nej prec, tym pre teba lepsie. asi tak...