Bývanie v podnájme

Príspevok v téme: Bývanie v podnájme
Varus

Aký máte názor na bývanie v podnájme v dnešnej dobe? Už som viackrát rozmýšľal, že by som začal šetriť každý cent, ktorý by sa dal a išiel by som bývať sám do nejakého 2-izbového bytu.

Potom si však predstavím, že nemám ani priateľku a už teraz som celkovo taký osamote, ak nerátam, že mám dvoch kamarátov s ktorými občas niekam vybehnem a v prázdnom byte by som bol už osamote úplne.

Pri mame samozrejme nežijem zadarmo a čo sa týka domácich prác, tak tými nemám žiadny problém. V domácnosti urobím všetko, toho sa isto nebavím, teda okrem varenia.

Ja si vždy hovorím, že bývať sám nemá asi žiadny zmysel v mojom prípade, keď bývam len s mamou v 3-izbovom byte, kde niečo aj ušetrím a kúpim si čo potrebujem. Vždy si poviem, že by som istotne rozmýšľal nad podnájmom, ak by som si našiel nejakú priateľku. Lenže žiadnu si ani nájsť nemusím.

Aký máte názor na to vy? Alebo ak bývate sami v byte, tak napíšte skúsenosti, či ste sa rozhodli dobre a vyhovuje vám to v dnešnej dobe.

Mirecc

Danielka jeeej to sú pekné plány, ako z rozprávky.
Kúpa bytu na hypotéku, následný prenájom a nechodenie do roboty to je sen každého slováka. Troška počítaj články a zistíš že existujú aj lepšie formy zhodnocovania peňazí.

daniela2

ahoj, na Tvojom mieste by som si šetrila peniaze na vlastný byt. Kebyže ich mám, kúpim si, a vydám ho do prenájmu. Z toho získavam peniaze. Keď sa zoznámim s niekým, s kým to bude vyzerať na spoločné bývanie, nasťahujem sa do toho bytu. Uvažovala by som aj o tom, kúpiť byt na hypotéku, pravidelne ju splácať a pritom ten byt dať do prenájmu a hypotéku z toho splácať. Ceny bytov totiž idú stále hore, tak je dobre sa zabezpečiť.

Ldok

Zas tento naivný Varus, ktorý má potrebu neustále obhajovať ženské pokolenie aj keď tým nezmyslom, čo tu vypisuje, možno ani sám neverí.

Josipe

Pokiaľ ti mama vyslovene nelezie na nervy a do všetkého sa ti nestará tak by som na tvojom mieste ostala bývať ešte doma. Tiež súhlasím s tým ze keď si tak celkovo osamelý nie je pre teba najlepšie aby si sa ešte viacej izoloval. A ako tu niekto spomenul nevieš ani co bude zajtra. Bývanie by som teraz absolútne neriešila keď máš kde bývať.

lojniss

hej, lebo potom sa niekto toho moze rychlo chytit, ze ked to tak ma vacsina, tak mozem aj ja, alebo bude nestastny, ze robi nieco zle, ked u vacsiny to funguje a u neho nie. to tazko takto vseobecne hovorit.

ovomaltine

Mirecc, vacsina chlapov a vacsina chlapov na tomto fore....nepodsuvaj mu, ze vacsina chlapov..
Laska snad vznika inak ako nastahovanim nejakej zlatokopky do hotoveho.
Duplom teraz, ked je tak tazka doba a nikto nevie, co bude zajtra.

Mirecc

Keď niečo rieši väčšina chlapov tak na tom asi nejaká pravda bude.
Ale ostávať žiť v sebaklame je tiež cesta.

Varus

ovomaltine ďakujem za názor. Preto chcem vedieť názor aj iných ľudí, pretože dakedy si hovorím, že asi zle zmýšľam a mal by som bývať sám, tak či tak.

Varus

Mirecc, ale toto je názor zakomplexovaných chlapov, ktorí si myslia, že ženy idú len po majetných chlapoch. Ak sa nájdu dvaja a chcú bývať sami, tak si nájdu podnájom a platia ho na polovicu. Je veľa párov, ktorí takto žijú. Posledný komentár k tebe, pretože viem, čo budeš ďalej riešiť ako väčšina chlapov na tomto fóre.