Eutanázia psíka

Príspevok v téme: Eutanázia psíka
IVA122

Zdravím, náš psík mal 9 rokov bol veľmi hravý a plny života pred pár dňami žiaľ začal vracať mal hnačky nejedol a nevychádzal z búdky trvalo to 2 dni . Na dalsi deň sa mu trošičku polepšilo už zjedol aj gnanulky a tiež sa napil tak sme sa potešili že mu je lepšie že to bolo zrejme len z jedla. No potom ho sestra našla v budke krvavého šla mu krv zrejme pri močeni zobrala ho dnu psík v pohode chodil reagoval na všetko keď počul otcov hlas začal vrtieť chvostikom človek mal pocit že to nie je take vážne ale samozrejme sme šli za zverolekarom a ten konštatoval po všetkých možných sonach atd. jedna sa o kamene nasadíme liečbu aby sme preliecili zapal a následne bude musiet absolvovať aj operáciu. Poslali nás na váhu a kým sme sa vážili doktor so sestričkou niečo rozoberali hádam aj 20 minút a prišli s tým že výsledky z krvy sú zle že nasmu psíkovi odchádzaju obličky že je to proste zle dokonca padol návrh utratiť ho ...
Bol to velky šok keďže sme mali v pláne ísť domov s tým že zahájime liečbu a všetko snáď bude ok.
Samozrejme veľký plač psík tam sedel pozeral na nás a my sme sa mali v tej chvíli rozhodnúť cez slzy a slova lekára vidíte ako krváca sme povedali že súhlasíme ..
Doktor mu pichol tú poslednú injekciu a už sme iba videli sme ako nám náš psík navždy odchádza :(

Zobrali sme si ho domov s tým že ho zakopeme u nás na záhradke keďže mame takú možnosť ..
Ale k veci stále sa s tým nevieme vyrovnať proste mame výčitky že toto sme mu nemali urobiť neustále rozmýšľame či to naozaj bolo správne veď on predsa nebol ani taký starý ani slabý...
Predtým bol predsa úplne OK šťastný psík!
Zožiera nás to a nevieme sa s tým vyrovnať mame pocit akoby sme ho zabili...

Hladam tu niekoho kto mi vie poradiť alebo má teda uistiť či sme konali správne alebo to bolo zbrklé a zle rozhodnutie
Viem poslať aj psíkove výsledky z krvy ak sa náhodou niekto v tom vyzná...

Prosím poraďte mi lebo sa asi zbláznim :((

Ďakujem za každú radu

katkahajka84

Iva, až som plakala keď som to čítala... psík = člen rodiny, takže sa viem vžiť do toho, čo prežívaš. My máme dvoch psíkov a neviem si predstaviť, že niekedy tu nebudú :(

duma

Urobili ste dobre. My sme si presli niecim podobnymi. Nas psik mal tiez problemy. Nevedel udrzat moc a ani stolicu uz poriadne. Lieky na toto nezaberali, takze jedine, co sa dalo bolo ho nechat trapit alebo toto. Nebolo to jednoduche rozhodnutie a aj teraz po rokoch to boli.

vveronicka

uvedom si, ze je mozne, ze ho trapili mozno aj bolesti a teraz je mu uz lepsie, uz neciti bolest, strach, ani nic podobne, ulavilo sa mu