Ako ste oznámili, že sa idete brat?

Príspevok v téme: Ako ste oznámili, že sa idete brat?
Bambi123

Dobrý večer,
chcem sa opýtať, ako ste oznámili svojim blízkym - rodičom , že bude svadba?

Ide totiž o to, že ja nemám dobre vzťahy so svojou rodinou. S matkou som už 3 roky nehovorila. S otcom takisto. Brat je na maminej strane, čiže ozve sa, len keď chce matka vyzvedať.
Samozrejme starká s tetou na mna tlačili, že to mám oznámiť v prvom rade mojej matke. Neplánovala som sa s ňou stretnúť, ale bola na Vianoce u starkej.
Na Vianoce, keď som prisla ku starkej bez snúbenca som to oznámila. Moja matka sa postavila a odišla. Bez akejkoľvek reakcie. A moja starká sa nahnevala, že to sa takto nerobí. Že sme mali ísť k nej s kyticou, odprosiť ju a požiadať o moju ruku.
Takéto ceremónie okolo sme so snúbencom samozrejme nechceli a hlavne, prečo by sme to robili, keď hlavne mne robí moja matka zo života peklo, nekomunikujem s ňou už 3 roky. A naozaj takúto reakciu som nečakala.
Jeho rodičom sme to oznámili normálne, teda snúbenec oznámil, keď tam bol na káve. Žiadne okolky okolo toho nerobil. Keď sme potom prišli spolu, objali ma a povedali, že sú šťastní.

Neviem ako sa mám v tejto situácii zachovať. Rodina je nahnevaná, že takto sa to nerobí a ja som z toho zúfalá, ako sa matka aj so starkou zachovali.
Čo mám robiť ?

Ďakujem Vám za rady.

Ldok

Už teraz ľutujem tvojho nastavajúceho, keď tvrdiš že roky rozhádaná s vlastnými rodičmi. Zjavne si konfliktný človek, ktorý dokáže k inému človeku dlhodobo prechovávať hnev a nenávisť. Toto manželstvo dlho nevydrží a manžel ostane na liekoch.

pupavka18

Súhlas, ale Erika má iné vzťahy s rodinou...

Mladší ,,musia" ustúpiť a spraviť prvý krok (nemusíte jasne nič),len do budúcna, aby si sa netrápila, predsa len matka je len jedna, bude babka atď...

S odstupom rokov,času ,budete na to inak pozerať

Tak skús pozvať rodičov aj babku na ,,zoznamku" s rodičmi snúbenca, veď ,, ľady musia povoliť"

Bambi123

Pupavka na tento krok je neskoro, keďže sa so mnou nikto z rodiny nebaví. Oznamovala som jej to šťastná aj vtedy…

Erička a ako ste to potom vyriešili? Boli ste potom oficiálne za ním? Alebo ste to už nechali tak?

erikalahka

V pohode zazili sme rovnaku situaciu, ale naopak trosku, moji rodicia sa tesili aj sme to zapili a naopak partnerovi to zobrali tak ze to sa tak nerobi, ze len prist a povedat, ze to mal priatel s jeho otcom prebrat a tak. Takze stara skola alebo ja neviem. Oznam to ako chces ty a netrap sa.

pupavka18

Tak, keď tu píšeš, trápi ťa to, a nechceš svadbu robiť poza chrbát.

Normálne spravte tak, ako starká povedala, veď to iba raz ,,treba" spraviť, a možno sa ti uľaví, tak by ťa to trápilo a aj svadbu by si si neužila.

Veď si to s priateľom nacvičte doslova doma, vety, čo povie on, čo ty,

Zahoď to, že sa nerozprávate, tento problém vyrieši čas, a keď budete obe staršie, nájdete reč spolu...

Psychicky sa na to priprav dopredu, magnezko si daj aj tri dni predtým, ukludňujuci čaj a choďte.

Ste dospelí ľudia, a nejdeš pred žiadnu mravnostnú komisiu,

IDEŠ ŠŤASTNÁ OZNAMIŤ MAME, ŽE SA IDEŠ VYDÁVAŤ, S ÚSMEVOM jasne,

môžeš sa aj dopredu u mamy a starkej ohlásiť, starká bude rada,že si ju poslúchla a mama, možno kus trucuje..

Ber to tak, že je to takto slušné a správne, ber to tak: že keď si to takto prajú: proste ustúp.

Mysli na to, že chceš mať kľud v duši nielen počas svadby, ale aj potom. Proste sprav ty prvý krok.