Problémová dospelá sestra - alkohol

Príspevok v téme: Problémová dospelá sestra - alkohol
Josipe

Mam mladšiu sestru s ktorou sú stále problémy. Pije alkohol a myslím ze vyskúšala aj niečo iné raz sa mi s tým v tom svojom alkoholovom stave nepriamo priznala. Veľmi sa hnevám ako sa správa. Na všetko kašle, zodpovednosť 0 bodov absolutne ju netrápi že mama kvôli nej už veľa krát plakala a bojí sa o ňu. Vždy keď ide za svojím frajerom strašne sa spije. Sme úplne normálna rodina a u nás doma nikdy nebol alkohol ani násilie ani nič také ze by to malo na ňu vplyv a preto sa tak správa. Začala s alkoholom keď chodila na umeleckú a bývala v internáte. Potom spoznala terajšieho priateľa ktorý ju v takomto spôsobe života ešte viacej podporil a pijavala s nim. Dokonca ju aj zbil ale napriek tomu s nim stále je. Mama sa kvôli nej vždy veľmi trápila. Sú obdobia kedy sa nič nedeje a všetko je fajn a po čase sa zas opije a narobí veľké problémy ktoré však my musíme riešiť za ňu. Vyhodili ju už aj z roboty a raz už aj platila škodu ktorú spôsobila pod vplyvom alkoholu. Mam toho plne zuby. Nepočúva nikoho ani mamu ani mňa a to som jej staršia sestra. Viem ze by mala ísť na liečenie ale jako ju tam dostať keď očividne sa nechce vzdať života ktorý vedie. Lenže si neuvedomuje že takýmto správaním dáva celú rodinu dole. Neviem co robiť. Takto to ďalej nemôže pokračovať.