Prosím o pomoc

Príspevok v téme: Prosím o pomoc
laco-87

Dobrý deň, prišiel som si po radu na koľko som už úplne na dne ... 

Veľmi sa za to hanbím ale neviem si dať rady... budem sa snažiť vám podrobne napísať o čo ide, tak je toho moc.

Môj problém začal veľmi dávno asi pred 15 rokmi cestou autobusom do školy... Z konecnika mam neznesiteľný zápach bez príčiny... Trvalo to asi 4 roky.. 

Hanbim sa veľmi za to a dosť ma to psychicky ničí.. Zrazu zo dňa na deň to samé prešlo... Ochorenie ako hemeroidy a podobne som vtedy nemal... bol som úplne zdravý a mal dobrú životosprávu... 

Vrátilo sa mi to pred 3 rokmi z ničoho nič.... Mám vonkajší hemeroid II stupňa beriem lieky na vysoký cholesterol a tlak plus každé ráno phantomyl 40mg. Bol som aj na gastre aj na kolonoskopii asi pred dvomi rokmi... Ale ten zápach nebol dôvod prečo som na tých vyšetreniach bol, na koľko sa za to veľmi hanbím ... 

Na kolonoskopii mi bolo zistené , že mám syndróm dráždivého čreva a bol mi odstránení polip.. pán doktor povedal že som v poriadku nič vážne a ten hemeroid ani neriešil... na gastre mi bol zistený reflux , zápal pažeráka, žalúdka a dvanastrornika, helicobakter a hrozili mi vredy... Po liečbe mám problém s dvanastornikom a reflux a štukovatenu pečeň... asi 2 roky užívam vytaminy a nedávno som začal aj silymarin...mám 34 rokov...  zlá zivotospráva som tuhý fajčiar, alkohol do mesiaca asi 5 krát,  strava tiež nie moc zdravá.... Pijem Veroniku lekársku(kvôli cholesterolu) a repík 2x za deň na koľko mi to jeden čas zaberalo proti tomu zápachu...

Skúšam rôzne maste, čapíky nezaberá nič. Skúšal som aj puskvorec , koreň púpavy, mastichu , chlorellu a zelený jačmeň ale mal som z toho veľké bolesti brucha a bolo mi veľmi zle ... 

 Dodržiavam pravidelnú hygienu .. zápach cítim aj keď sa sprchujem ?.. mám pocit že sa nemôžem dobre vyprázdniť a preto zapácham , alebo mám niečo zo zvieracom.. krv v stolici nemám iba niekedy na toaletnom papiery alebo v myse.. bolesti konečníka nemávam skôr stipanie, svrbenie a tlačenie v konečníku keď mám zápchu. Bolesti konečníka som mal predtým že som nemohol ani sedieť ani ležať...ale po užívaní detralexu a factu masti mi to prešlo zápach bohužiaľ nie a tomsom vypil detralexu už veľa ..   Stolicu mám pravidelnu Max 2x za deň .. mám stále nutkanie na veľkú potrebu ... mávam nafúknuté brucho a nadmernú plynatosť.  Ten zápach je niektoré dni intenzívny(hlavne v stresových situáciách) a aj keď mám sucho v ústach tak sa snažím vela piť vody a rôzne cukríky.... ..   

Po kovide sa to veľmi zhoršilo vytekaju mi hlieny z konecnika... zápach je na nevydržanie ..proste stále ...  Cítiť výkaly, pleseň, hnilobu alebo niečo skysnute a tiež potravu ktorú som zjedol...Hnusim sa sám sebe pripadám si že som prekliaty ?? Nechcem chodiť medzi ľudí a byť v uzavretých priestoroch na koľko aj mňe samému to veľmi vadí... Na internete som našiel velmi malo článkov o tom... dočítal som sa len o trhlinach a fystule a viac podstate nič... K doktorovi sa stým hanbím ísť , tak sa chcem obrátiť na vás a poprosit o každú radu... ???

daniela2

zápach je následok nevhodnej životosprávy. Skús jedávať kašovitejšiu potravu a viac obyčajnej nie bublinkovej vody. Z nápojov si pridaj každý deň 2 dcl mrkvovej šťavy. Od gastroenterológa si vypýtaj predpis Nutridrinku - špeciálnej výživy. Skús na týždeň-dva vynechať mlieko a mliečne výrobky - uvidíš, čo to urobí. Obmedz mäso na 3-4 krát týždenne v menšom množstve. Konzumuj cviklu. Ak je kyslá a kyslosť spôsobuje problémy, kúp si surovú cviklu a uvar si ju a pridaj do polievky, alebo ako prílohu k druhému jedlu. Na večeru si dávaj nejakú výživnú polievku.

snejty

Tvoje okolie, rodina reaguje ako na zapach? Ved ak si bol u tolkych lekaroch, museli zapach tiez citit a riesili by to.

ModraObloha

Ahoj

"na gastre mi bol zistený reflux , zápal pažeráka, žalúdka a dvanastrornika, helicobakter a hrozili mi vredy..." - čím ta liečili?

následne si napísal - "Po liečbe mám problém s dvanastornikom a reflux a štukovatenu pečeň... " to ti nejak ta liečba nepomohla keď ti liečili reflux a dvanastnornik a následne maš s nimi po liečbe problém.. tomu nerozumiem. Tak ak sa to vyliečilo tak problém by byt nemal, je to naozaj doliečené?? Možno ide o chornický zápal a v tom prípade to nemusí byt hneď také zrejme, často nemusíš mať ani poriadne symptómy ale zápal tam je.

"asi 2 roky užívam vytaminy " tak zase netreba do seba dávať niečo čo nemusí pomáhať, môže sa stať že máš napríklad niečoho veľa lebo sa toho telo nevie dobre zbavovať... neber vitamíny ak realne nemáš dôvod, môžeš sa ešte viac rozhodiť ako si, napríklad zinok keď bereš tak ten pôsobí proti medi v tele.... ak užívaš vítamín C vo forme askorbatu sodného tak to je úplne k ničomu len si dalej spôsobuješ deficity pretože to neni skutočný vitamín C len "obal" toho čo vitamín C naozaj je a na dalšiej strane zbytočne zatažuješ obličky a tým že je to kyslé tak sa pripravuješ o zásoby vápnika ktorý telo vie použit na neutralizaciu... (z kosti...) takýchto prípadov je viac.... niektorými vitamínmi sa vieš pekne rozhodiť... napríklad vitamín A vo velkých dávkach može byt toxický... takmer všetky vitmaíny rozpustné v tukoch by sa mali užívat s mierou pretože telo sa ich nezbavuje tak ako napríklad Cčka že pri nadbytku dostaneš hnačku alebo vymočíš.. bacha na tieto chyby... radšej neber nič pokial o tom sam nemáš načítané a vieš prečo to robíš.. a zároven ak už niečo začneš užívať tak nie 5 vecí naraz ale 1 a sleduj ako na nu reaguješ ... ak zle tak proste to neber a hotovo ak dobre tak užívaj nejakú dobu pokial sa cítiš že ti to pomáha, v opčanom prípade prestať..

Namiesto vitamínov ktoré príkmaš v syntetickej forme a ani nevieš ako spolu prácuju alebo ako pracuju proti sebe by si radšej mal zmeniť stravu a telo už bude vedieť same čo spraviť... lenže tvoja životospráva je nanič nerozumiem prečo proste nezmeníš stravu.
"tuhý fajčiar, alkohol do mesiaca asi 5 krát, strava tiež nie moc zdravá...." Prosíš o pomoc a pritom čo pre seba robíš?? To je taký problém vzdať sa ne nejaku dobu alkoholu?? Ja som fajčil 5 rokov a prestal som z dna na deň, chápem nie každý to dokáže ale obmedzit to určite vie každý, niektorí ludia fajčia už len preto lebo maju chvílku volna a chcu ju vyplniť tým že "niečo robia" tak začnu do seba nasávat smrad.. Strava nie moc zdravá... no tak nemyslíš že to je jeden z tých hlavných problémov?? Nemožeš čakať že budeš zdravý keď ty sa k tomu telu nesprávaš... byť zdravý alebo udržať si zdravie znamená byť zodpovedný a žiť zdravo, nemožeš od tela vyžadovať niečo čo ty sam niesi schopný robiť.

Na stukovanú pečeň hlavne prestaň konzumovať sladké napoje, jesť ovocie a všetko - naozaj všetko - čo obsahuje fruktozu (ovocný cukor) pretože tá sa dokáže metabolizovať len v pečeni. Žiadna ina bunka v tele ju nevie využit a rovno sa uklada do tela vo forme tuku (donovolipogenéza) a ukladá sa hlavne v blizkosti pečene.... Fruktoza je jeden z hlavných vinníkov NAFLD ochorenia pečene....

Namisto doplnkov a zazračných vecí skús zmeniť tu stravu a tie doplnky využívaj presne tak ako sa používať maju - ako doplnok k niečomu väčšiemu čo bude mať hlavný efekt na zdravie

"mávam nafúknuté brucho a nadmernú plynatosť" v tele dochádza zrejme v prilišnemu kvaseniu, doporučujem zistit si čo je to FODMAPs strava a skúsiť ako na toto zareaguješ... kvasenie najme spôsobuje vláknina ale určite za to môže aj stav mikroflory v tele a nedostatočné stravna potrava, pravdepodobne nemáš dostatok HCL v žaludku a preto mávaš aj reflux, lenže ak maš zapalený žaludok tak nedoporučujem tu HCL suplementovat lebo si iba uškodíš.

"aj keď mám sucho v ústach tak sa snažím vela piť vody a rôzne cukríky" tými cukríkmi len prispievaš problému, keď nevieš uhasiť smad može ist o problém s elektrolytmi v tele... skús vodu s citronom a toršku soli do toho dať (fakt maličko) ak it bude po tom nanič tak to neber lebo zrejme žaludok nedokáže tolerovať kyslé...

riešiš symptóm.... je to následok nie príčina.. vyrieš trávenie, začni sa dobre a zdravo stravovať , vyhýbaj sa potravnímam ktoré ti evidentne robia problém ( FODMAPS ?? Potraviny ktoré maju tedenciu kvasit atd..) nejedz polotovary , nepi sladké vody ktoré ani niesu voda ale jedlo pretože to ma v sebe kalorie a cukor ktoré tvoje telo trávy.... daj si dokopy črevo, žaludok, prestaň pit alkohol, fajčit, začni sa dobre stravovať (musiš prist sam na to čo je dobre čo nie) a potom využi vhodný doplnok a vitamín k tomu aby si sa k tomu zdraviu ešte viac priblížil... lebo očakávat že spirulína alebo CBD olej za teba vyriešia všetky problémy a ty spokojne možeš robit dalej rovnaké stravovacie a ine chyby je naviné a len ta to pripraví o peniaze... mne nedakuj, odvdač sa tvoju vlstnému telu ktoré si zasluži byt zdravé tým že do neho nebudeš dávat tie sračky ktoré dnešná doba ponúka a su ich plné regále...

Omen

Mám silný pocit, ktorý takmer so 100% istotou hraničí s tým, že sa u teba jedná o intoxikáciu organizmu.
Potrava sa v tvojom tele netrávi, ale hnije. V hrubom čreve sa množia hnilobné baktérie, ktoré prevládajú nad prirodzenou mikroflórou.
Príčin je viacero: NEVHODNÉ kombinovanie jedál, PARAZITY, LIEKY (skontroluj si príbalové letáčiky), ALKOHOL, DROGY, CIGARETY, KORENIE (čierne), OCOT...
Ak je črevo preplnené viaznucím odpadom začne v ňom produkovať jedy a toxíny sa vracajú do systému, čím sa zamoruje vnútorné prostredie, a preto tie "páchnucé plyny", ale aj zápcha (hemeroidy) a kopec iných varovných signálov poukazujúcich na samootravu.
Takže to chce OČISTU organizmu, ZMENU stravovacích návykov (zbavíš sa aj liekov na cholesterol a problémov s hemeroidmi, refluxu...) a OBNOVENIE črevnej mikrofóry.

pupavka18

Toto sa riešiť radami asi nedá, objednaj sa na celkové vyšetrenie na súkromnej klinike, stojí to cca 300 eur...
Si mladý a bude sa ti kvalita života len zhoršovať.

Cigarety asi zminimalizovať, si nervózny so svojej situácie, ktorá sa nerieši,

Neviem,kde bývaš, ale tieto prehliadky robia napr.v KE, kompletná preventívna prehliadka, čím skôr tým lepšie.. tiež test na intoleranciu, prepáč,keď máš na cigarety... Tak radšej na prehliadku daj... (potrava sa v tebe rozkladá, nejde tam, kde má) , dá sa objednať cez net, popíš im problémy anonymne, potom sa rozhodni,

Každopádne začni to riešiť