závislá rodina - úzkosť

Príspevok v téme: závislá rodina - úzkosť
Peggie26

vyrastala som v rodine alkoholikov, otec už nežije zlyhala mu pečeň prežili sme si s bratom hrozne veci, matka sa o nas nezaujma pije každy deň ... našla som si dobrého manžela, pracu, mám krásny život milujem svoj život ... trpým však niečim ako traumou a keď sa môj starý život spomína je mi na vracanie, nemôžem dýchať, krúti sa mi hlava, cítim sa ako chorá... manžel a priatelia mi to však pomáhajú prekonávať vedia o tom a sú úžasny.... teraz prišla pre mňa ďalšia rana a to že môj brat berie drogy, vidím ho tak 5x do roka a myslela som si že v zahraničí pracuje a jednoducho chce sa odstrihnúť... väčšinou som nevedela ani kde je hoci je pre mňa neskutočne dôležitýý neskontaktuje sa so mnou viac ako par krat do roka aj keď ja by som bola strašne rada keby sme spolu normalne boli v kontakte nikdy sa nehádame, sme spolu keď je doma ... bohužiaľ zistila som že v kontakte so mnou nebýva pre to že preda svoj mobil a kupi si pervitin ..nechapem je to takto už asi zo 4 roky a keď príde ničoho by ste si nevšimli... strašne ma to bolí a uzkosť sa mi vrátila .... neviem čo mam robiť neviem ani kde je ... neexistuje aby som mu mala ako pomôcť lebo keby som naňho tlačila už by nikdy neprišiel.... viem už aj o krádežiach ... cítiim sa hrozne v hlave mám prázdno, bolí ma na hrudi a už nevládzem ďalej preživať to isté odznova .znova všetky tie veci že ako pri rodiččoch že nema čo jesť, že je chorý, že trpý.. neviem ako sa mam k tomu postaviť? nemôžem sa utrápiť kvôli svojej novej milujeúcej rodine ktorá sa mnou strášne trápy keď sa trápim ja... mám naozaj pocit že sa utrapim ak to jednoducho neprestanem riešiť stále dokola ale ako sa to dá? ako mam prijať že to tak je a nemám stým čo robiť? musím to urobiť aby som sa zachránila ale ako? tak isto rodina mi jednoducho povedala že musím sa vzdať svojej starej rodiny ... a viem že musím lebo psychicky alebo fyzicky vážne ochoriem ....

ovomaltine

pupavka, hej, nehladiac na to, ze niektori aj po manualnej praci siahnu na alkohol, mladi aj na drogy, aj pocas prace, je to zavislost.

pupavka18

Brat je v tom po uši, aj viac... Závislák 1.triedy, tu už nie je pomoci, kde je závislosť, taký človek urobí všetko,len aby mal dávku,

Nepomôže, že pôjdeš s ním po lieky, bola som tiež tak naivná, pochopila, čo je závislosť, lebo však kde sa tak bežne stretneme, títo ľudia sú chudáci, doslova, trápia sa, a ich blízke okolie tiež, je to tvoj brat o to ťažšie,

U nás len odstrihnutie sa...inak by nám šiblo z toho, nepomohlo ani to,že roky bol mimo alkoholu,nemal prístup, nepomohli lieky, pri 1.prilezitosti, čo som od únavy nebola sekundu ostražitá, už sklamal, proste im ide o život, spravia neviem čo, aby hladinka bola v krvi a mohli fungovať, teda prežívať, inak triaška a mozog nič iné, len sa dostať za každú cenu k alk.
Pobyty na psychiatrii sú 2 týždňové odvykačka, potom.liecenie 3mesiace, nič nepomohlo, na reverz zo psychiny odíde, lebo je to ako pud...že treba alkáč ďalší,

Ty sa budeš trápiť, umárať, je to zbytočné,sú to stratení ľudia, naslubuju hory-doly, že áno...ale len preto, aby mohli zase oklamať, lebo závislosť .... To si my,čo normálne žijeme, nevieme predstaviť, aké je to strašné.

Aby mali aký taký život, by museli žiť trvale v nejakom zariadení pod prísnou kontrolou, aj doživotne asi skoro všetci, fyzicky makať, nemyslieť na alk., ale to je utópia...

imanka

musel by on chchiet nieco zmenit, ako ak sam nevynalozi nejake to usilie, aby sa z toho dostal, tak ty s tym nemas bohuzial co spravit a v tom pripade bude najlepsie sa od neho tak nejak odstrihnut

zaricitka

ono tazko je radit v takejto situacii, lebo kazdy v sebe zvadzame nejaky bol, podstatne je aby brat vedel, ze ked nieco si tu pre neho

ahjajjaj

zažila som vo svojej blízkosti dosť veľa známych, ktorí to mali doma ťažké kvôli alkoholu. V dospelom veku boli šťastnejší tí, ktorí sa "odrezali" od rodiny, ktorá im tak ubližovala. Navrhni bratovi, že ak stojí o pomoc, aby sa obrátil na Teba - v tom prípade je východiskom dlhodobé liečenie, ak sa neobráti, je to jeho voľba, ktorú nevieš ovplyvniť.

MrkvovyDzus

Mrzí ma, že máš ťažkosti. Odporúčam ti modliť sa k Bohu. On vie najlepšie, ako to má všetko byť a čo je potrebné. K tvojmu bratovi, ak by si mu navrhla pomoc? Myslíš, že by to odmietol?
Prajem ti, aby celá situácia bola čo najskôr v poriadku. Neboj sa.

mamita1

s tým ako sa on správa ty nič neurobíš proste, ono je to tak, že ak ty si urobila nejaký ten čin, krok v ústrety a on nie, tak je zbytočné sa nad tým trápiť.