Šteniatko labradora same doma

Príspevok v téme: Šteniatko labradora same doma
Adka2510

Ahojte

Napadlo ma ze tu napíšem možno mi poskytnete svoje postrehy a skúsenosti

Ide o to že už zajtra bude prvý deň keď necháme šteniatko doma lebo musíme už ísť do práce + víkend

Ráno sa oňho postaram ja, pred obedom príde za nim priateľ na prestávku, niekedy poobede príde znovu a potom budeme sním ked prídeme domov cca 6:15 večer

Bali sme sa strašne ako to vezme keď bude sam. Pred pár dňami sme to začali skúšať. Ma dovolené chodiť po celom prízemí v dome (chodba, kuchyňa, obývačka), hore nechodí. Ale dohodli sme sa ze obývačka preňho bude tabu keď bude sam doma. Bojíme sa veľmi aby nám neznicil gauč, televízor. Dvere nemame lebo budeme mat nove tak sme tam namontovali takú bránku pre psov, dá sa zatvoriť a tak.

Prva skúška bola že sme išli s priateľom vyniesť smetie, trvalo to 8 minút co bol sam. Všetko sme videli live lebo ja som zavolala priateľovi na messenger, nechala telefon Doma na komode na chodbe aby sme videli co robi a pozerali sme to na priatelovom telefóne. Keď sme odišli z domu tak to prvé minúty nezaregistroval ale neskôr nás začal hľadať v kuchyni, na chodbe už videl ze nie sme lebo tam sme ho nechali ale co urobil potom je to, że išiel k tej bránke do obývačky a začal neskutočne nariekať. To bolo nenormálne jak tam narieka, snažil sa preskočiť tu bránku aby sa dostal do obývačky. My sme si mysleli s priateľom že je to preto lebo mu chýbame.

Druhá skúška bola že sme išli len sadnúť do auta tak na 10 minút a tiež sme sledovali live ako to znáša. Bránka do obývačky znovu zatvorená a prístup len kuchyňa a chodba. Scenár bol ten istý. Ja som začínala z toho byť veľmi nervózna, nevedela som si predstaviť ako to zvládne byť sam doma 4 hodiny kým by prvýkrát prišiel priateľ za nim.

No a potom som si všimla jednu vec.... Priateľ sa išiel sprchovat (kúpeľňa je na poschodí hore), ja som sa zatvorila do kuchyne lebo som si chcela niečo porobiť ale hlučná som nebola. Čiže pes bol sam a mal prístup na chodbu plus obývačka. Keď sme doma do obývačky chodiť może. A čuduj sa svete, bol ticho keď nás nevidel, nic nerobil a tak som ho išla skontrolovať že čo robí a on si kľudne sam vyskočil na gauč a kľudne tam lezal. Atak ma napadlo ze asi potrebuje mať prístup do obývačky. Na gauči sú vankúše a nejaké deky, zvyčajne na nich ležím ja tak možno ma tam cítil a potreboval tam byt... Išli sme to teda vyskúšať. Nechali sme ho samého doma, pustili mu radio aby nemal ticho v dome a nechali tentokrát otvorenú bránku aby mal prístup do obývačky. Všetko sme sledovali live. S priateľom sme sa vybrali umyť auto a chceli sme ho skúsiť nechať samého dlhšie. Čuduj sa svete.... Ani nestekol.. Vôbec nedal najavo ze mu chýbame.. Najprv bol na chodbe, asi sa tam hral lebo tam ma hračky aj pelech takže sme ho nevideli lebo telefón som nastavila aby som mala výhľad v obývačke na gauč... Potom proste sam prišiel do obývačky a ľahol si na zem ku gaucu a nic nerobil.. Potom znovu išiel na chodbu a tak sa znovu vrátil do obývačky. Keď sme doma je s nami v obývačke stále.. Asi tam už má svoje miesto...

Cize sme zistili ze je úplne kľudný keď vidí že môže ísť do obývačky. Boli sme veľmi prekvapený keď sme videli aký je klundy a to sme boli preč celu hodinu a takého odchody sme robili potom veľmi často a stale bol kľudný keď mohol ísť do obývačky. Asi toto bola príčina toho preto tak strašne nariekal a snažil sa preskočiť bránku do obývačky

Jedna vec ma ale strašne desí. Bojíme sa aby v obývačke nerozkusal gauč alebo nedajbože sa dostane k telke.... Káble sú schované... Na chodbe nie je nič co by mi vadilo keby sa pokúsil kusat, v kuchyni tiež. Len obývačka mi vadí ale on sa tak cíti dobre

Mate skúsenosti s tým ze vám pes rozkusal sedačku? Alebo nedajbože sa dostal k telke a zhodil ju alebo zničil? Ako to vasi psy vydržali doma keď boli sami?

Hraciek na kusanie ma dobludu. Topánky mame všetky schované k nim sa nemá ako dostať.

Adka2510

11 dni sme boli s nim doma. Każdy týždeň az do polky decembra mame voľno okrem víkendov. Tie robíme každý druhý víkend takže vtedy bude sám. Akurát zopar nedeli keď my budeme v práci mam jednu osobu z rodiny ktorá pride za nim. Mame uz aj kameru doma takže ho budem ja z prace sledovať.

My vieme ze je to zodpovednosť. Venujeme sa mu takmer celý deň keď sme doma ale treba už aj do prace ísť. Pobrali sme co najviac dovoleniek koľko sme mohli. Jeden týždeň ja druhý týždeň priateľ a takto sa striedame

Odstránime z dosahu všetko čo sa dá. Dvere nebude kusat lebo nemáme žiadne momentálne. Mohol by teoreticky kusat do stoliciek v kuchyni ale to mi nevadi, tie by som aj tak najradšej vymenila .. No plus gauč.. Dúfam že ten ho nenapadne začať kusat :D

Pokiaľ môžem zabrániť tomu aby nebrechal a neplakal tak mu skúsime dovoliť chodiť do tej obývačky keď bude sam a uvidíme ako sa bude správať. To je to jediné kvôli čomu vyvadzal

budkira

je to ako s kazdym steniatkom, treba si uvedomit, ze isty cas aspon teda prvych par dni by s nim mal byt clovek doma, aby si steniatko zvyklo. je to dost velky zavezok, co si mnoho ludi neuvedomuje