Chela by žena niekoho kto má psychické problémy?.Emočná nestabilita

snejty

Sa na to pozri aj z druhej strany. Nebudujes vztahy s rodinou, kolegami a kamaratmi a chces partnersky vztah? A preco by sa zena mala nechat tahat ku dnu a nicit si svoje zdravie pokial ty nic nerobis a nepracujes na sebe?
Ine je, ak sa psych ochorenie objavi v rodine, alebo uz v prebiehajucom vztahu. Tam si ludia skor pomozu, no vstupovat niekam, ked sa vie,ze ten druhy odmieta pomoc? Aky by bol na to dovod?

snejty

A co chces robit? Lieky na to nie su. Musis si pomoct len sam a na to ti moze pomoct dlhodoba psychotetapia. Kludne si najdi inu psychotetapeutku, no malo by to byt dlhodobe.

Yan

snejty Si psychologicka?.
Psychoterapia vieš co je to? Prezradim liecba rozhovorom ale v tom nebudem pokracovat nakolko mam pocit ze ona my uz nema co viac dat …viem o com hovorim zazil som to zo zaciatku je to fajn dat meno niektorym veciam co ta trapia a to je vlastne vsetko tam to konci…
Ja a vztahy s okolim? Hmm povedal by som ze s malokym mam taky vztah do hlbky skor s kazdym tak povrchne sa bavime o hocicom…
Co sa tyka ludi a pristupu k ludom co maju psych.problemy tak ma ich kazdy hlboko v P……cku kazdy sa zaujima len o to aby sa mal sam dobre a na ostatnych kasle to je realita do huby.
Ale vsetko je mozne, neviem co mam momentalne robit chodim na kamione do IT a spet v pondelok idem a v piatok som doma ale nema to zmysel mam taky pocit,tuzim byt s niekym ale neni skym…

snejty

Ide o poruchu osobnosti. Tam sa psychiatricke lieky predpisuju len ak ide este o dalsie pridruzene ochorenia. Bolo by fajn, ak by si pokracoval v psychoterapii. Ta musi byt dlhodoba. Skor ako snaha o nejaky vztah so zenou, zapracuj na vztahoch v rodine a v okoli.
Vsetko je mozne, no pochybujem ze niekto sa bude s nadsenim hrnut do vztahu s emocne nestabilnym clovekom, kt. navyse na sebe ani nepracuje.

Yan

blueberryNN Je to velmi tazke hlavne tam kde sa ocakava stabilita napr vo vztahu liecil som sa aj na psychiatri dobrovolne bol som hospitalizovany asi mesiac ale bez vysledku,bral som aj vselijake lieky asi 15 druhov nepomohlo nic,psychoterapia trosku pomohla ale dalej na to chodit nemalo zmysel nakolko to neni ziadny zazrak tak ako sa to prezentuje na verejnosti ze psychiater a psycholog ti pomoze a zmeni to ako sa mas je to nezmysel….
Psychiater pomoze v tom ze da tvojmu problemu meno a to je vlastne vsetko co dokaze nic viac predpise lieky kt vobec nepomahaju a tam to konci…
Psycholog sa z tebou porozprava tak dost vseobecne noa tam to konci tiez neni to ziadny zazrak….
V realite to neni tak ako sa to prezentuje ze oni vyriesia tvoje psych problemy zazil som to tak viem o com hovorim…
Skusal som uz asi vsetko a mierne sa to zlepsilo ale byt donekonecna sam je najhorsie uplne…stratil som kamaratov kvoli nestabilite,dostal som aj vela sanci na vztah ale stroskotalo to vzdy na tom istom na nestabilite skratka vkuse nejaky extrem a kazdu minutu iny nazor na vsetko,privela rozmyslam a malo konam nebavy ma to vobec je to vlastne problem kt sa z tebou potaha cely zivot

blueberryNN

Z toho, co pises, to vyzera tak, ze to musi byt velmi narocne pre tvojich blizkych, pretoze sa nemozu dopredu na teba spolahnut. Verim, ze pre partnerku to moze byt super narocne a frustrujuce a ja osobne si myslim, ze to moze predstavovat velky problem. Liecis sa alebo chodis na terapiu? Myslim, ze ak chces vztah, Mal by si urobit co najviac pre to, aby si to zmiernil najviac, ako sa len da. Vztah je prave vo velkej miere o tej stabilite. Preto ja osobne v tom vidim problem.

Yan

Emočná nestabilita je veľmi často niečo s čím sa už človek narodí bez toho aby za to mohol a to nie je výhovorka ale fakt.
Bohužial ja to mám už od detstva a miestami je to úplne hrozné,čokolvek co chem tak o minutu uz to neplatí a to vo vsetkom bože hrozne napr velmi chcem byt z nejakym dievcatom a zrazu ked sa my to splni a sme spolu tak chcem byt sam je to typicka reakcia emocne nestabilneho cloveka na vzniknutu situaciu.
Pisem to tu na forum kvoli tomu ze nevies kto su ludia co tu chodia mozno sa najde niekto kto ma tu istu chorobu ako ja alebo proste popise niekto o tom….

Yan

Vieš emočná nestabilita impulzívny typ je v podstate nestabilita vo všetkom čo robíš a vo všetkom na čo myslíš v zlom slova zmysle….
Prejavuje sa to napr tak že pred chvílkou som bol tvoj naj kamoš a o minútu ťa už nenávidím,veľmi ťažké je zotrvať dlhšie na niečom napr chodím do školy všetko je fajn a zrazu už ma to nebavý a chcem to nechat,napr dohodneme sa že pojdeme na výlet a zrazu tesne pred odchodom si to rozmyslím proste nestabilita v názoroch a v emóciách.