Športovanie detí bez prilby sa zbytočne končí smrťou

Táto diskusia patrí k článku: Športovanie detí bez prilby sa zbytočne končí smrťou
Športovanie detí bez prilby sa zbytočne končí smrťou

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Športovanie detí bez prilieb sa často zbytočne končí smrťou. Prilba dokáže zachrániť život detí pri 60 % úrazov. Najohrozenejšou časťou tela dieťaťa je hlava. Prilba účinne chráni vtedy, ak deťom presne pasuje na hlavu a nemala by sa kupovať v second handoch. Detský fond SR upozorňuje, že na Slovensku nosí prilbu ...

ladimed

vies co, my nosime prilbu, aj ked ideme len po meste na bicykloch, co sa zevraj ani nemusi. ale tak to automaticky neznamena, ze sa nemoze nieco prihodit. vsak to nie je hanba alebo co mat ju na hlave.

mariarobotn

prilba je určite veľké tabu hlavne u dospelých, deti sú k tomu vedené od mala ale prečo ju nenosíme aj my dospelí

kikusb

keď sme kupovali bicykle na www.cyklospeciality.sk hneď sme s deťmi vybrali aj prilby, povedali sme im že bez nej nemôžu ísť na bicykel a zatiaľ nevymýšľajú že nechcú a neviem čo

dubsicka

hmmm no to je chyba rodica, lebo aj rodic povie, ze si ma dat priblu alebo chranice, tak to tak ma byt a ziadne vyjednavanie alebo podobne veci

folka32

ono nejde isto len o deti, kazdy by sam mal do istej miery chranit, no suhlasim s tym, ze napriklad pri detoch by to mala byt ako taka samozrejmost

dudinka57

ja tiez neviem, ci je to take narocne, treba sa predsa chranit, to nam tak vela neda. zivot a zdravie je len jedno.

kbenikova

my sme nič neriskovali a od mala ich učili chodiť s prilbou, načo niečo riskovať keď je to fakt maličkosť dať si na hlavu prilbu

zuzfed

tiež sme deťom kupovali bicykle z cyklospeciality, prilbu som kupovala hneď aj s bicyklom, je to vec, ktorá vie niekedy zachrániť od nepekného zranenia