Nie je to trochu necitlivé?

Príspevok v téme: Nie je to trochu necitlivé?
Noodle

Už dlhú je moje sebavedomie na bode mrazu. Čo sa týka vzhľadu, vždy som si myslela alebo dokonca vedela, že som škaredá. Nikdy o mňa žiadny chalan neprejavil ani najmenší záujem. Viackrát ma chapci aj okomentovali, že škaredá, a mnoho ďalších poznámok, ktoré dosť boleli, čiže to musí byť pravda. Nikdy mi nikto nepovedal, že vyzerám dobre. Hoci mám 19, vôbec sa nemaľujem. Absolútne. Jednak preto, lebo to nemám rada. No keď už mám na sebe make-up, slzia mi oči a štípu, čiže to je ďalší dôvod.

K veci: Dnes sa ma kamarátka spýtala, prečo sa nemaľujem. Povedala, že nevyzerám zle (podľa mňa bola len milá a zaklamala), len keby som sa trochu namaľovala, vyzerala by som lepšie.
Len mne to tak príde alebo aj ona nepriamo povedala, že som škaredá?

Josipe

Ahoj. Ja som sa tiež nemalovala v puberte a ani teraz keď mám 27. Bola som namaľovaná asi iba raz a to na stuzkovej a pripadala som si otrasne. A tiež nemám k tomu vôbec žiaden vzťah, obmedzuje ma to a stupu ma z toho oči. Byt nenamalovana je pre mňa sloboda. Ináč nerobí si ťažkú hlavu z toho ze chalani o teba teraz nejavia záujem. O mňa tiež nejavili v tvojom veku, bola som tučná a podpísalo sa to teda aj na mojom vyzore. Ale ako som schudla, začala cvičiť, starať sa o seba hneď si ma začali muži všímať a to bez toho aby som sa začala maľovať. Takže možno stačí sa len venovať viacej sama sebe, ak máš tiež problém s nadváhou tak trošku schudnúť. Ísť si zacvičiť zabehať, zmeniť jedálniček. Aj pleť bude vyzerať lepšie a nemusíš si dávať na seba kilo omietky. Ak máš výrazne oči tak máš vyhraté. Ja mam dlhé mihalnice od prirody aj obočie výrazne takže v tomto mam šťastie. Keďže neviem ako vyzeráš tvoj vzhlad posudzovať nemôžem. Ak máš naozaj odpor k liceniu nenut sa do toho. Každá žena môže byť pekná aj bez make-up. Stačí sa starať o seba a o svoje zdravie. Telo aj tvar sa ti odplati tým ze bude vyzerať krajšie. Držím ti palce. :) Riaď sa podľa seba.

Noodle

blueberryNN - Kiežby si mala pravdu, no názory a pohľady ostatných hovoria opak. Mám pocit, že u mňa sa to nezmení.

ovomaltine - Lesk alebo rúž mi tiež vadí, pretože mám zvyk lízať si pery. Keď ho mám na sebe, mám pocit že sú suché a mám nutkanie. Je to nepríjemné a otravné. Alebo keď chcem niečo zjesť, tak to zjem aj s tým leskom.

ovomaltine

s tym malovanim to tiez tak mam, vsetko mi vadi, aj ruze, aj lesky, tiez ma stipu oci. podla mna je teraz fajn moda, sa nemalovat, vid francuzky.
tiez neznesies ani lesk?

blueberryNN

Inak k tvojej otazke, ten pocit, ze to bolo necitlive, naozaj prameni z toho, ze si presvedcena, ze si skareda. Tym padom tuto radu povazujes za sposob, akym ti to kamaratka potvrdila. Suhlasim s predoslymi komentarmi, ze to tak nie je. Ale uplne chapem tvoj pocit, bola som presne ako Ty.

blueberryNN

Urcite si krajsia, ako si myslis. S vekom to postupne zistis. Ten vek, v ktorom teraz si, este nie je vek, kedy clovek oplyva sebavedomim. To sa zlepsi a uvidis, ze sa to prejavi aj na vzhlade.

Noodle

ovomaltine - Máš pravdu. Niečo zle so mnou je, a aj som to uviedla: nízke sebavedomie. Tým pádom všetko, čo sa týka mňa, vidím automaticky negatívne. Mimochodom, vôbec sa na ňu nehnevám, len som od niektorých ľudí počula, že to nie je pekné.

cicilka

mozno ti bude vediet poradit ako sa namalovat aby to vyzeralo dobre, prirodzene, tak to skus s nou nech ti poradi :)

snejty

Chce ti dobre. Ak si spokojna so svojim vyzorom, tak ju ignoruj a rob tak ako doteraz. Ak chces nieco zmenit, popros ju, nech ti poradi s licenim. K slzeniu oci - skus ine produkty.