Alkohol piť alebo nepiť?

Príspevok v téme: Alkohol piť alebo nepiť?
Miachael067

Chcel by som sa opýtať či sa oplatí piť alkohol, pretože osobne keď som pil alkohol vedel som sa uvoľniť nehovoriac o omnoho lepšej erekcii na druhý deň, ako keby všetky obavy a stresy ktoré človek zaživa alkohol zmazal. No teraz, keď človek nepije už niekoľko rokov a človek sa nevie vôbec uvoľniť pri akejkoľvek činnosti.
Ako keby som priamo potreboval nech alkohol otupí vyššie mozgové funkcie, aby som sa mohol uvoľniť. Ale keď sa zase opijem môžem rozprávať sprostosti a to nechcem chcem mať kontrolu nad tým čo rozprávam nechcem niekoho uraziť a podobne.
Na druhej strane chcel by som ten pocit uvoľnenosti aký človek cíti keď je opitý (mierne) dokonca som otvorenejší viac/lepšie komunikujem, ale nechcem si na to zvykať, každý člen našej rodiny okrem sestry je na alkohole dosť závislý.
Skúšal som aj silové cvičenie striedať s vytrvalostným aby som zamestnal myseľ ale nepomáha to, nie je to taký dobrý pocit ako keď je človek opitý.
Mate niekto podobnú dilemu?

daviena

absolutne by som to neriesila alkoholom... z toho, co som si precitala, by som sa bala toho, aby si neostal na nom zavisly... pretoze hej, raz za cas, okej... ale ak by si si na to zvykol a riesil takto veci coraz castejsie...

Morpheus

Alkohol je dobrý sluha ale zlý pán. Ťažko sa tomu vyhnúť či už dojdeš unavený po ťažkom dni v práci či vonku s priateľmi či nejaká oslava padne to dobre cítiš sa po nom lepšie zoberie ti zábrany a si spoločenskejší. V malom množstve to neškodí tak to máš aj s marihuanou či tabakom ale s týchto vecí je veľká šanca chytiť závislosť a potom človeka nečaká nič dobré. Môžeš si povedať, že si to dáš raz čas, že ti na tom nebudeš závislý ale príde ťažká nejaká situácia v živote a ty tomu prepadneš a potom sa to s tebou povezie. Ale tak každí človek je iní nevieš ako koho to jak chytí a tieto závislosti sa dajú nahradiť krajšími vecami pre seba či už šport alebo dáky koníček.

Ldok

Tiež som po prepitom dni na ten ďalší poriadne nadržaný. Vy honím si aj trikrát po sebe a vždy je to poriadny výstrek akoby som nehonil týždeň. Inak je to tak, že mám za deň honenie s 1 poriadným výstrekom a ďalšie pokusy nestoja za nič. To mi vyjde akasi troška tuhej bielej hmoty a ten pocit je tiež slabý.

Nebula

Radila by som ti ho nepiť. Ja mám 23 rokov a nikdy v živote som alkohol nepila, a ani neplánujem začať. A dúfam, že to aj tak zostane. Prečo? Lebo sa bojím, že by sa mi to zapáčilo. Trpím úzkosťami a taktiež mám problém komunikovať s ľuďmi. Nijako si s tým neviem rady, no nikdy ani len nepomýšľam nad možnosťou, že by som si pomohla alkoholom. Čo keď sa mi to zapáči? Čo keď budem mať problém, ako ty? Že si budem naivne myslieť, že alkohol je jediná cesta, ako sa mať lepšie? Začnem viac piť, vyvinie sa závislosť. Rázne sa vyhýbam veciam, od ktorých by som mohla byť závislá. Či už sú to drogy, cigarety, alkohol alebo káva. Je mi jedno, či si o mne ľudia budú myslieť, že som lúzer, lebo nepijem. Lebo si ani nepripijem alkoholom. Možno som sebecká, no v tomto prípade mi to je fuk, či sa to patrí. Ak máš v pláne piť často (podľa toho, čo si napísal, tak áno), radšej s tým znova nezačínaj.