Sinusova tachykardia

Príspevok v téme: Sinusova tachykardia
dani_445

Dobrý deň, prosím o radu.
Pred dvoma mesiacmi som začala pociťovať nepríjemnú tachykardiu pri každej menšej záťaži. Stalo sa to zo dňa na deň, som osemnásťročné dievča, športovkyňa, nemám obezitu, nadváhu ani žiadne problémy so srdcom. Vyľakalo ma to, odrazu som nič nevládala, točila sa mi hlava, ťažko sa mi dýchalo, tak som išla na pohotovosť. Hospitalizovali ma kvôli tej tachykardii a vysokému tlaku, ktorý mi vtedy zo stresu vyletel. Bola som tam 10 dní, komplexne mi všetko vyšetrili, pľúca, srdce, mozog… všetko bolo v poriadku aj tlak som už mala zakaždým dobrý, až na tú tachykardiu. Diagnostikovali mi ešte tetániu a neurovegetatívnu labilnosť… povedali že to mám zo stresu a prejde to. Vyšetrili mi aj štítnu žľazu, aj to bolo v poriadku. Tak ma pustili domov a ja som čakala, kedy to prejde. Neprešlo. Cez internet som si objednala holter na 5 dní, pretože ku žiadnemu kardiológovi som sa nevedela objednať skôr ako o niekoľko mesiacov… celé leto som pretrpela až nakoniec sa nám podarilo konečne nájsť skvelého kardiológa, ktorý ma vzal. Pozrel si holter, mala som na ňom nejaké komorové extrasystoly, no povedal, že tie nie sú nebezpečné (boli menej ako 0.01%). Povedal mi však, že môj SA uzol (prirodzený kardiostimulátor v srdci) funguje z nevysvetliteľných dôvodov príliš citlivo. To znamená, že keď sa postavím, nezdvihne mi tep o 20 úderov, ale o 60. Naordinoval mi teda Ivabradine Zentiva, ráno jednu tabletku a večer pol. Nechcel mi dať žiadne betablokátory a podobne, pretože mám relatívne nízky tlak a nechcel, aby som odpadávala. Lieky beriem už 2 týždne, je to ešte krátko na to, aby som pociťovala zlepšenie? Pretože ho veľmi výrazne nepociťujem. To búšenie mi naozaj obmedzuje život, nevládzem byť ani v škole, o športe už ani nehovorím… beriem magne b6, som však často v strese. Odporučili mi psychológa, tak som začala chodiť… neviem, zatiaľ žiadne veľké zlepšenie. Ešte jedna zvláštnosť, v nemocnici mi našli v bruchu nejaký zápal, zväčšené lymfatické uzliny. Povedali, že to prejde, no aj po 2 mesiacoch mávam silné bolesti v brucha, najmä na pravej strane, býva mi aj úplne náhodne po jedle zle, na vracanie. Dala som si preto spraviť testy na histamínovú intoleranciu, no to tiež len platené odbery, pretože som tak akútne žiadneho alergológa nenašla. Keď prišli výsledky, obvodná mi povedala, že tie hodnoty sú také hraničné, ani úplne dobré, ale ani tragické, ale to musí posúdiť imunológ a testy treba zopakovať s odstupom času, že tú šialenú diétu brať nemám, lebo mám podváhu a potrebujem sa normálne stravovať… som objednaná na alergo na november, beriem aj antihistaminiká na peľovú alergiu, ktorú mám odmalička. Ide mi ale hlavne o tú tachykardiu, má tu s tým niekto skúsenosti? Brali ste nejaké lieky alebo to prešlo samo? Ak hej, kedy to prešlo, alebo čo vám pomohlo? Myslíte, že to fakt môže byť len stres, alebo mám skúsiť ešte nejaké iné vyšetrenia? Tento rok maturujem, hlásim sa na výšku, potrebujem mať na to všetko silu a tieto arytmie ma strašne vyčerpávajú. Kardiológ vraví, že sa mi nemôže nič stať, no ja nedokážem sedieť v škole celý deň s tepom 110. Niekedy klesne aj na normálnejšie hodnoty, no kým vyjdem do triedy na tretie poschodie tak vyletí na 150-170. Aspoň pokojový mám normálny, cca 50. Strašne mi však chýba šport, hýbem sa síce každý deň, aspoň sa o to pokúšam, prechádzky zo psom a podobne, no ani zďaleka sa to nedá porovnať s tým, čo som vládala pred týmto všetkým. Prosím o radu, vopred ďakujem za všetky odpovede