Manipulátor alebo ja som precitlivená?

Príspevok v téme: Manipulátor alebo ja som precitlivená?
morningcoffe

Ahojte, pred časom som spoznala chalana, musím povedať že je veľmi pekný a hneď prebehla iskra. Máme spoločné hodnoty, sme obaja veriaci avšak hoci sa mi veľmi páči a priťahuje ma, aj mi čas s ním beží veľmi rýchlo, zároveń sa dosť trápim a rozum mi vraví žeby som to mala zabaliť. Keď som sa radila s rodinou a blízkymi, povedali mi len tak neurčito, že čas ukáže, no mne táto vnútorná neistota spôsobuje veľké tlaky (aj v práci produktivita dosť klesla)...Spoznali sme v období kedy som na tom ja bola aj som vnútorne dosť zle, riešila som vyhorenie, silné úzkosti, búšenie srdca pripadala som si vo veku 30 rokov už stará akosi som v práci aj trochu pribrala a cítila som sa škaredo a nesebavedomovo (hoci ľudia tvrdia že som pekné dievča) no v aktuálnom období som sa tak necítila. Hovorí sa, že práve vtedy si človek pritiahne do života manipulátorov. Tento chalan mi veľmi intenzívne a rýchlo dvoril dokonca po necelých 3 týždňoch spoznávania a každodenného písania sme to posunuli do vzťahu, čo bolo na mňa dosť skoro. Čo sa mi ale nepáčilo že tam vnímam isté prvky manipulácie a výčitiek. Nechcem to tu presne konkretizovať ale napr. mi hneď na začiatku začal vyčítať že chcem každého prerábať podľa seba, alebo keď sa mi neozval 2 hodiny a čakala som na neho v meste namiesto ospravedlnenia mi povedal že som mu zničila deň lebo som mu následne ja 2 hodiny od hnevu nedvíhala potom telefon. Alebo napr. že veci moc riešim a že niekedy už riešim úplné šialenosti, a že keď sa ho napr. ešte raz spýtam prečo má nervy, tak ich už naozaj kvôli tým otázkam dostane alebo že nemám voči nemu úctu lebo som mu raz navrhla stretko neskoro večer a takéto rôzne drobnosti. Keď sa ohradím a začnem byť aj ja tvrdšia, minule som napr. povedala že za túto vec sa mu neospravedlním aj za cenu konca, väčšinou sa stiahne, začne ma volať zdrobneninkami a ospravedlňovať sa a chce to žehliť, ale to iba väčšinou keď ja pritvrdím a poviem a dosť, no vo vzťahu by to tak nemalo byť, ako keby mi chýba také naozaj úprimné priznanie chyby z jeho strany nielen lacné ospravedlnenie keď ja už som v stave, že neustúpim lebo mi to príde nespravodlivé. Ja prirodzene nie som taká tvrdá, skôr nesebavedomá a precitlivená trpiaca úzkosťami, no boli situácie že aj ja som vybehla a začala sa brániť...Tieto konflikty vznikajú vždy po telefone alebo na čete, ako keby pri reálnom stretnutí je oveľa milší, stále ma drží za ruku nejako hladí a podobne..aj v spoločnosti je navonok utiahnutý tichý..len keď píše niekedy napíše veci tak tvrdo a drsne že to neviem spracovať...aj mi prišlo skoro keď mi po 3 týždňoch napísal ľúbim Ťa a pod. ale naživo mi to napr. nikdy nepovie. Tiež som si všimla že ma párkrát nechal platiť a asi len raz ma pozval, vždy sme šli napoly alebo som platila ja, hoci finančne je na tom dvojnásobne lepšie. Mám už 30 rokov a dosť som si vzťahov preskákala v mnohých z nich som mala úzkosti a preto premýšľam či tieto stavy ktoré prežívam sú spôsobené len mnou alebo naozaj idem do niečoho čo nemá zmysel a mala by som sa radšej vzdať túžby po partnerovi aspoň na dlhší čas. Prepáčte tú dĺžku, vopred vďaka.

ovomaltine

niektore z tych drobnosti by mi vadili, ale neviem povedat, ze co je za tym, preco je taky, ci je manipulator, tazko sa usudzuje, mozno by to chcelo este viac prikladov. to, ze ti pise, ze ta lubi a nazivo ti to nepovie mi pride take.

alicka34

Podla toho co a ako si napislaa, podla mna sama vies, ze to nie je vztah, aky by si chcela a po pravde, mne by sa tiez nechcelo cakat na nejake takto vybuchy. Nemas tolko rokov, aby si si nemohola najst chlapa, ktory ta bude milovat a hlavne ti nebude vycitat uplne blbosti

Ma_rika

obaja mate na sebe co to este popracovat, ale ako uz ked si sa bola schopna sama seba opytat ci to ma zmysel a premyslas o ukonceni, tak podla mna ten chalan nebude nic pre teba

blueberryNN

Mne sa zdas aj prilis precitlivela, ale aj tvoj priatel je trochu nevyrovnany. Myslim, ze obaja k tomu prispievate.

MarciH

Ahoj,

na začiatku svojej otázky si si vlastne aj odpovedala - ak máš pocit, že by si to mala zabaliť, zrejme tvoj pocit z niečoho pramení. A niečo ti chce povedať. Klope na dvere a čaká, kým ho vypočuješ. Skús ísť do toho hlbšie a zamyslieť sa nad tým, prečo ten pocit máš a niekde vo vnútri cítiš, že to nebude dobré. Ak ťa to zaujíma, posielam ti moju stránku a youtubový kánal, čoskoro vydám blog aj videá v tejto téme.

novapsychologia.sk
www.youtube.com