Vyrážky na tvári

Príspevok v téme: Vyrážky na tvári
Karin00

Dobrý deň , už dlhú dobu ma trápi problém s mojou pleťou . Vždy som mala mierne akné ale vedelo sa to upraviť . Pred mesiacom som sa ale vrátila z dovolenky a moja pleť sa rapídne zhoršila . Na tvari sa mi objavujú červené fľaky (hlavne na čele) , drobné pupienky (vyzerá to ako potničky) a sem tam aj zapálený pupák. Najprv som navštívila kožnú lekárku , ktorá mi povedala že to mozem mat z krémov kde sa nachádza olej alebo vazelina , následne sa mi mastí tvár a tvoria sa vyrazky . Zmenila som kozmetiku a začala pouzivat aknemicin , Bel akné a borovú vodu . Trochu sa to upravilo ale tie fľaky po čele tam boli stále . Už som zúfalá a neviem ako sa mám ďalej posunúť . Včera som navštívila alergologiu , kde mi bolo povedané že alergiu na potravinu nemám . Mám podozrenie že by to mohlo byť z lepku ale nie som si istá , pretože zle z potravín mi nebýva . Pani doktorka ma však objednala na krv až o 2 mesiace . Prosím poraďte mi niekto ako mám ďalej postupovať , mám 19 rokov a s takouto tvárou sa cítim hrozne:( Za každú odpoveď vopred ďakujem.

Jausik

Ja som mala do minulého roka problémy s pleťou priam sto násobne horšie. Mne sa robili až vredy. Bola som u dermatologičky, dala mi antibiotické maste, nepomohlo. Bola som na alergologií, nič mi nezistili. Jediná vec, čo mi pomohlo bolo AMIKA od ALPY. To je malá flaštička, najlepšia na uzatváranie porov (oranžova ) a stojí okolo 1,50eur. Odporúčam.