Hrčka/uzlina v intímnych partiách

Príspevok v téme: Hrčka/uzlina v intímnych partiách
vrea

Ahojte, prosím o názor/radu.. mám silnejšie stehná, také, že sa pri pohybe obtierajú, v práci nosím obtiahnuté rifle, a niečo podobné sa mi stalo minulý rok v lete.
Keď si sadnem, na pravej strane stehna, asi 10 cm od vagíny mám veľkú nebolestivú hrču, robí sa mi ich viacero menších, aj na druhej strane.
Toto lete sa mi stalo znovu to isté, viem, že je to tým obtieraním, tesným oblečeným, aj tým, že sa človek potí…

no moja otázka by bola, či neviete o nejakej masti, ktorá túto hrču zmenší?

Minulé leto mi úplne zmizla, napr som v piatok prišla z práce, cez víkend mi to splasklo, všetko nolo v pohode, a v pondelok po práci zas.. nakoniec mi zmizla úplne, ale ostala mi tam doslova “diera” keď si sadnem, vidieť že som tam niečo mala.

budem vďačná za každú radu, dosť ma to trápi a nechcem si to tam dole takto “zohaviť”.. ďakujem

Omen

Vrea,
pekné od teba, že si nám poďakovala! : )
Dúfam, že si už o.k., ak nie, potom smer lekár, môže sa jednať aj o infekciu, ako ti napísala kolegyňa podo mnou.
Ak ti to práca dovoľuje, mohla by si vyskúšať aj legíny a obmieňať to. Pomôže aj viac pohybu a lymfodrenáž. Tak sa drž!

vrea

To viem, no bohužiaľ, na výber moc nemôžem čo sa týka oblečenia, práca mi to nedovoľuje :/ Preto som chcela nájsť len spôsob akým by sa to (ne)muselo prejavovať takto extrémne, každopádne ďakujem a cením si to..
Čo sa týka ostatných ročných období tak vtedy problém nie je žiadny, heh nemyslela som doslova obtiahnuté ako špageta len na spôsob slim:)

Ďakujem určite to budem s tým oblečním nejak tießiť

vrea

To viem, no bohužiaľ, na výber moc nemôžem čo sa týka oblečenia, práca mi to nedovoľuje :/ Preto som chcela nájsť len spôsob akým by sa to (ne)muselo prejavovať takto extrémne, každopádne ďakujem a cením si to..
Čo sa týka ostatných ročných období tak vtedy problém nie je žiadny, heh nemyslela som doslova obtiahnuté ako špageta len na spôsob slim:)

Ďakujem určite to budem s tým oblečním nejak tießiť

Omen

Ty by si tesné oblečenie vôbec nemala nosiť, a to nielen v lete (Slobodnémačiatko). Aj v tých partiách sa nachádzajú lymfatické uzliny, ktoré tlakom na ne zväčšujú svoj objem, keďže ten blokuje lymfatické cievy, lymfa nemôže voľne prúdiť, a to vytvára tie "hrčky/uzliny". Až po uvoľnení tlaku lymfatický systém obnoví svoju činnosť a vtedy ti tie hrčky/uzliny zmiznú. Tu ti ŽIADNA mastička ani nič iné NEpomôže, len voľné oblečenie a čaj na lymfu. Ak by sa ti pridružili aj iné symptómy, potom smer lekár!

slobodnemaciatko

Nenos tesne rifle v lete, neviem, ci ti uz niekto povedal, ze v lete sa ma nosit volnejsie oblecenie a nebudes potrebovat mast.
Uzlina v intimnych partiach vznika z uplne odlisnych dovodov, jednym z nich je bakterialna infekcia v intimnych partiach.