Broblemy s chrbticou

Príspevok v téme: Broblemy s chrbticou
Kkkkk

Dobrý deň, mám 23 a už pol roka má trápia problémy s chrbticou. Pociťujem bolesť v krížovej oblasti po silovej námahe alebo sedení. Bolesť vyráža smerom do bedrového kĺbu kde mi v jeho okolí tuhne svalstvo. Všeobecná mi predpísala lieky na uvoľnenie svalstva a milgamu N vraj mám zapálený nevr v chrbtici. Dana "liečba" mi ani po dvoch mesiacoch vôbec nepomohla dokonca sa to posledné dni dosť zhoršilo. Bolesť je väčšia a častejšie navyše pri záklone cítim v krížoch v mieche ako keby modrinu. Vôbec ju nie je cítiť na dotyk len pri záklone chrbtice. Po objednaní u ortopéda má čakalo "milé" prekvapenie čakania mesiac až pol roka. Preto by som sa chcel opýtať či má niekto podobnú skúsenosť alebo nevie o čo by mohlo ísť hlavne ten pocit modriny v mieche. Mal by som na vlastné náklady navštíviť ortopéda čo najskôr alebo vážne takéto veci môžu počkať mesiac dva? Ďakujem za každú pomoc.

lienerka55

zaplaila by som si aby ma zobrali skor, toto nie je sranda taketo bolesti a je to iste aj obmedzujuce v beznom zivote

ahjajjaj

Mohol by si si od obvodnej pýtať predpísanie rehabilitácie.
Zrejme tam máš aj organicky niečo preukázateľné. Sedavá činnosť nerobí nikomu dobre. Odporúčam nájsť na youtube: Cvičením proti bolesti a nájdeš tam niekoľko zdravotných cvikov, ktoré by Ti mohli pomôcť. Ďalšia možná vec je návšteva neurológa. Požiadaj obvodného lekára, aby Ti napísal sprievodku na neurológiu s tým, že je to akútne. Ak by to bolo na nevydržanie, choď na neurologickú pohotovosť.