Som zúfala a neviem čo robiť

Príspevok v téme: Som zúfala a neviem čo robiť
Sylvie

Už takmer 2 mesiace mám problémy so žalúdkom. Celý čas som na diéte, no posledné 2 dni ma strašne bolí v okolí žalúdka, aj žlčníka, stolica svetlá. V júni som sa išla po prvýkrát objednať na gastro, objednal ma až na september. Myslela som si, že ma porazí. Teraz neviem, čo robiť pretože ma vkuse bolí, či je žalúdok prázdny alebo nie. Preobjednať sa na skorší termín nemôžem, lebo som nová pacientka, a aj preto, že majú plno. Mám tam ísť o 3 týždne, no mám pocit, že to nevydržím. Tabletky ani kvapky nepomáhajú. Plačem každý deň. Povedzte mi čo mám robiť? Je tu nejaké riešenie? Ubíja ma čakať v bolestiach, to nie je normálne.

Sylvie

Omen - Ja som prvý balíček dobrala pred dvoma týždňami a stále ma bolí. Je to normálne? Dokedy má po tých liekoch ustúpiť bolesť? Ustúpi vôbec? Ja sa len bojím, že mi poškodia žalúdok.

Veľmi si nepamätám na čo mám alergiu. Mala som to niekde poznačené, ale dávno som to stratila. Spomínam si, že tam bola palina, topoľ, ambrózia a asi aj mrlík biely (tým si nie som istá). Púpava medzi nimi nebola, no v jej blízkosti mám plný nos. Keď ju ovoniam, škriabe ma v nose a kýcham.

Omen

Antihelmintikum Vermox sa predpisuje na liečbu infekcií spôsobených črevným parazitom. Funguje to nasledovne: prvá liečba usmrtí červy, ale nie vajíčka, preto je potrebná aj druhá liečba, inak sa toho nezbavíš.Nesmieš sa báť, musíš to vydržať, dobrať aj druhú liečbu, bo nevieš, kde všade v tele ich máš rozlezené a čo všetko ti môžu spôsobovať. Tie ťažkosti znamenajú, že sa u teba dostavil nežiaduci účinok v podobe bolesti žalúdka a liečba ti zaberá. Kúp si aj čaj na žalúdok a striedaj to. Bolo by dobré, ak by sa u teba dostavila hnačka, rýchlejšie by si sa toho svinstva zbavila, ale v žiadnom prípade ju nazastavuj. Drž sa!

Omen

Sylvie,
záhada vyriešená! : ) Za tými diagnózami mám 3 bodky, znamená to, že som ti nenapísala všetky, ktoré sa dajú vyčítať z tvojej stolice.
Potlačila som nutkanie napísať ti, že môžeš mať aj parazity, na ktoré mimochodom užívaš Vermox. TEN je príčinou príčinou tvojich ťažkosti - pozri si príbalový leták (odtiaľ bolesť žalúdka a aj iné symptómy, ktoré nemusia byť v letáku uvedené). Neostáva ti nič iné, len to vydržať, liek dobrať, inak sa ich nezbavíš. Prípadne konzultuj dávkovanie s lekárom, ktorý ti ich predpísal. Ak sa u teba objavia dýchacie problémy, začneš pískať(priedušky), opúchať(tvár, dýchacie cesty) či mať problémy s tlakom, potom okamžite prestaň s užívaním a volaj si pohotovosť. Pri miernejších alergických problémoch konzultuj s lekárom. Ešte sa ti ozvem a ak vieš konkrétne názvy tráv a peľu, dám ti k tomu aj viac info. Drž sa!

Sylvie

Omen - Skúšala som slané tyčinky a biely rožok s párkom. Každé v iný deň, dostala som žalúdočné kŕče. Viem, že to z rožka nebolo, lebo tie jem každý deň a nič. Alergička som, ale len na trávy a peľ. Nikdy som problém s jedlom nezaregistrovala. Lieky momentálne žiadne neberiem, no užívala som Vermox (počas tráviacich problémov) 2x na deň, 3 dni, lebo vraj som mala parazity a neviem, či je to náhoda, ale keď som brala tretiu tabletku (to vyšlo ráno) po prvýkrát som začala mať kŕče v žalúdku. Asi okolo obeda. Odvtedy ho viac cítim. Spomínam si, že som si dala párok v rožku pred tým, než som ich brala, vtedy som kŕče nemala, len bolesť ľavej ruky a nohy. Ale to bolo možno z niečoho iného. Keď som to isté jedla niekoľko dní po tom, čo som ich dobrala, mala som kŕče. Ešte jeden balík mám užiť o 2 týždne, ale už sa bojím.

Omen

Ultrasongrafiou sa vyšetrujú orgány brušnej dutiny, posúdi sa ich stav, zistia niektoré ochorenia, odhalia žlčníkové kamene... Na niektoré diagnózy je potrebné aj iné vyšetrenia.
Dala si málo info, ale tie slané tyčinky môžu avizovať problémy aj s lepkom - intolerancia, alergia, celiakia. Skús mi tu napísať tie potraviny, na ktoré reaguješ, zajtra sa ti na to pozriem. Sleduj sa a veď si podrobný jedálniček aj s poznámkou nežiaducej reakcie, aby sme mali z čoho vychádzať. Ak si alergička, potom tu uveď všetky alergény. A tiež lieky a suplementy, ak nejaké berieš, vrátane antikoncepcie. Zatiaľ sa drž!

Sylvie

Omen - Ďakujem, skúsim tie čaje. To sa dajú tie choroby diagnostikovať sonom? Ja som si myslela, že je to vred, lebo mám niekedy po jedle žalúdočné kŕče, ale len keď zjem niečo nedietné (skúšala som pred dvoma týždňami pomaly zaradiť do jedálnička niečo iné - slané tyčinky, no nevyšlo to).

diidi - Ako som spomínala, držím diétu. Mliečne výrobky som vysadila pred dvoma mesiacmi, keď som začala mať problémy.

diidi

treba vysadit mliecne vyrobky, mozes mat intoleranciu laktozy alebo kravskej bielkoviny, vtedy velmi boli brucho a su aj krce + prehananie a silne zapachajuca stolica

Omen

Sylvie,
tá farba stolice signalizuje, že žlčové kyseliny neprechádzajú do čreva. Buď sa jedná o upchaté žlčovody, žlčové kamene, zápal žlčníka, pankreatitídu...
Nasaď si žlčníkovú/pečeňovú diétu, kúp čaje a začni ich piť. Ak to nebudeš zvládať, potom smer pohotovosť! Tam ti spravia sono a podľa toho sa už zariadiš.