Skusenosti s magneziom

Príspevok v téme: Skusenosti s magneziom
Jurajj

Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s produktom Magnezium 500 mg od Galvex. Vyrobca uvadza, ze kazda tableta obsahuje 500 miligramov mliecnanu horecnateho, co zodpoveda iba 51 miligramov horcika. To znamena, ze ak mam ako 27 rocny chlap denne uzit okolo 400 mg horcika, mam takychto tabliet zjest asi osem? Dobre tomu rozumiem?
Prikladam aj obrazky z googla.
To iste by som sa chcel opytat aj na produkt Calcium 500mg od rovnakej firmy. Jedna 500 mg tableta uhlicitanu vapenateho obsahuje iba 200 mg vapnika. Kolko tabliet denne by bolo naozaj prospesnych? Dakujem pekne :)

Jurajj

Dakujem za vsetky odpovede. Odporucana denna davka pre dospelych podla pribaloveho letaku je jedna tableta 2-3x denne. Viac ako styri tablety denne som ani raz neuzil. A nikdy nie naraz, ale pekne rozdelene pocas dna :)

In blossom

V ziadnom pripade si nedavaj viac, ako je odporucane na davkovani. To, ze tam je len zlomok dennej spotreby Mg je prave preto, lebo cast ziskavas aj zo stravy. Nehovor mi, ze cely den mas hladovku. Takze urcite si nedavaj 8 tbt, akurat sa mozes predavkovat a to nic prijemne nie je.