Insomnia; alergie a stres

Príspevok v téme: Insomnia; alergie a stres
Autumnleaves

Dobry den, pol roka trpim nespavostou, co ma fyzicky aj psychicky totalne vycerpalo, zacalo sa to silnou astmou alebo alergiou …a netusila som; ze aj z histaminu to mam...nemohla som dychat pre vecne plny nos, cize som sa budila na to, nasledne spavala 4 hodiny denne nakoniec som spala JEDNU HODINU RAZ ZA TRI NOCI !!! podporila som svoj boj o spanok okrem bylinnych preparatov a L- tryptofanu este aj zdravou stravou, cvicenim, otuzovanim, meditaciou, sla som cestovat s mojim muzom ( nas vztah je zvecsa v poriadku); no uz som velmi vycerpana zacala uzivat 1x Lexaurin pred spanim, 1,5 mg tbl. a uzivam ho uz treti tyzden, bez neho nemam sancu zaspat. Chcem to navykove svinstvo vysadit, ako mam postupovat? Znizenim tbl na jednu polku pred spanim ? Mozem byt zavisla ked beriem taku nizku davku ? Ku psychiatricke sa dostanem az v septembri ale chcem to vysadit a zaroven mat spanok dovtedy !!! Co nenavykove by ste mi odporucili brat na uspatie, aby som s nou prekonzultovala ? Pocula som o AD nejake na T, ktore pomaha zaspat a nie je navykove. Nemala som ziadnu vaznu chorobu, covid, uraz ani operaciu, alkohol nepijem, som nefajciarka, som vysportovana, stihla, no ale aj tak obcas trpim velmi nizkym sebavedomim, a nie som schopna zvladat stresove situacie. Netrpim depresiou, netrpim anorexiou, netrpim OCD, netrpim schizofreniu atd. ak vas zaujima, ci insomnia nie je sekundarna toho. Cim trpim :stresom, alergiami na strasne vela potravin, viacerymi fobiami (nie som tehotna ale mam z toho fobiu,napr. z priberania a porodu; aj z inych veci mam fobie a zasahuju mi do zivota, neznasam privelky hluk od opilcov az po detsky plac alebo ked je niekde zla hudba ide ma porazit ); tiez sa mi tazko jedna s niektorymi neurotickymi rodinnymi prislusnikmi; ktori na mna kricia ( niektori su v pohode :)) . Mam na seba vysoke naroky a niektori ludia ma sklamali , nastastie moj muz je super a podporuje ma a snazi sa mi pomoct . Mam sa vyhybat ludom; ktori ma stresuju ? Dakujem za radu.

Autumnleaves

@Omen: ahoj, v prvom rade na mna prosim nekric s vykricnikmi

V druhom rade: histamin skutocne vyvolava poruchy spanku (kedze som nevedela, ako sa mam stravovat ) Mam to potvrdene na imunoalergologii, prekonzultovane. Mala som nosntop spuchnute dutiny a nos, kvoli comu som nemohla v noci dychat a nestravila som niektore potraviny. Tu len narychlo ti pridam zdroj:

histaminovaintolerancia.sk

V druhom rade, ziadne ine lieky od psychiatra neberiem ani nemam predpisane, sla som tam zatial len raz pre nieco, co ma nacas uspi, lebo uz bola situacia neunosna. Nemalo zmysel mi davat este nieco ine lebo zatial mi nezistili take poruchy, na ktore by boli lieky potrebne, alebo existujuce :)))

Po tretie: v lekarskych spravach mam vsade "chronicka insomnia", takze sa vyjadrujem terminologicky spravne. Ja nemam drobnu poruchu spanku, pre ktoru sa obcas nevyspim, ja mam poriadny spankovy deficit, preto som uz zufala siahla po liekoch. Skus na forach nedavat tolko vykricnikov / ja nie som kotlebovsky dezolat, po ktorom treba nakricat, a nekradnem miliony ako nasi politici / ja som slusna osoba, ktora riesi problem so spankom.

Po stvrte> ked mas plny nos celu noc a nepomoze ti ani operacia jeho vnutra a aj tak sa upchava, nieco nie je v poriadku a ked nedychas a nevies dychat tak logicky nespis. Dakujem za pochopenie :)

Omen

Trpíš nespavosť??? : o) Máš poruchu spánku!
"Zacalo sa to silnou astmou alebo alergiou"??? : o) Žiadnu astmu NEMÁŠ a poruchy spánku NEVYVOLÁVA alergia!
"Netusila som; ze aj z histaminu to mam"??? : o) Čo má spoločné histamín a porucha spánku??? : o)
Bože, ľudia, kedy sa už začnete zrozumiteľne vyjadrovať a používať výrazy, ktorým aj rozumiete??? : o)

Ak chceš pomôcť, treba odpovedať na otázky: Koľko máš rokov, aké všetky lieky berieš, vrátane psychiatrických liekov okrem Lexaurinu? Akým ochorením trpíš okrem xy fóbii a alergie na potraviny? VŠETKY lieky na spanie sú NÁVYKOVÉ!!! Zatiaľ to vidím tak, že tvoja porucha spánku má psychický pôvod - FÓBIE, teda SEKUNDÁRNY pôvod MÁ a mala by si to riešiť s psychiatrom.

jimgoder

www.newtopfree.com
A man was going to the house of some rich person. As he went along the road, he saw a box of good apples at the side of the road. He said, "I do not want to eat those apples; for the rich man will give me much food; he will give me very nice food to eat." Then he took the apples and threw them away into the dust.
He went on and came to a river. The river had become very big; so he could not go over it. He waited for some time; then he said, "I cannot go to the rich man's house today, for I cannot get over the river."
He began to go home. He had eaten no food that day. He began to want food. He came to the apples, and he was glad to take them out of the dust and eat them.

snejty

Bola si u obvodneho a spravil ti vysetrenia? Odbery, EKG atd.? Na potvrdenie/vylucenie fyziologickej priciny. Ak sa nic nenajde, zvykne sa posielat pacient do spankoveho laboratoria.
Tri tyzdne uzivania Lexaurinu by este nemali byt problemom.

Na lahsie problemy so spankom pomaha Dospinox. Neviem ci by pomohol aj v tvojom pripade, ale ved skus. Je volnopredajny.