Tlaky na hrudi - úzkostná porucha

Príspevok v téme: Tlaky na hrudi - úzkostná porucha
ivana3179

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či niekto nemá podobnú skúsenosť ako ja. Pred pár mesiacmi mi bola diagnostikovaná úzkostná porucha a bola mi nasadená liečba AD Citalec 10 2krat denne. Najprv sa to zlepšilo ale posledné 2 týždne ma trápia nonstop trvajúce tlaky na hrudi, taký nepríjemný pálivý pocit, ktorý trvá nepretržite. Lekárka mi odporučila dať si Frontin ale nepríde mi moc v poriadku si stále dávať take navýkové lieky..takže sa pokúšam si ho dať

Omen

Žiadnu "sínusovú tachykardiu" NEMÁŠ a ani NEMÁŠ žiaden sklon k nej po fyzickej námahe!!!
Tá sa prejavuje zásadne v KĽUDE trvalým zrýchlením srdcového rytmu a dá sa zistiť obyčajným EKG a nie "pichaním pri srdci"!

Mario1222

Ide o to, že som bol v októbri roku 2019 na kardiológii, konkrétne na vyšetrení EKG Holter a to preukázalo, že mám sklon k sínusovej tachykardii pri fyzickej námahe. Takže predpokladám, že toto už nebude od chrbtice

Omen

@ Ivana, v žiadnom prípade neužívaj ďalší oblbovák, ktorý ti na pálenie prd pomôže, pretože ti to môže spôsobovať Citalen alebo iné ochorenie. Najčastejšou príčinou sú problémy s chrbticou, ale aj iné ochorenie. Takže sa daj vyšetriť a ako prvého navštív neurológa.

@ Mário, môže, ale bude to hrudná chrbtica - problémy s Th2. Tým nechcem povedať, že nemôžeš mať problémy aj v krčnej chrbtici. Sťažené dýchanie áno, tachykardia nie. A vôbec, ako si dospel k tomu, že máš tachykardiu??? : o) Si naštuduj, čo je tachykardia a pokiaľ ti ju kardiológ nediagnostikuje, tak ju nemáš!

Mario1222

Dobrý večer, prosím vás pichanie pri srdci a ťažoba na hrudi môže byť spôsobená aj zablokovanou krčnou chrbticou ?

ivana3179

*pokračovanie, keďže príspevok sa mi nechtiac odoslal skôr.
Frontin sa snažím neužívam často, iba keď už je najhoršie..Beriem aj magnosolv a stále to neprechádza. Je tu prosím niekto kto má podobnú skúsenosť a tiež ho trápia takéto nonstop trvajúce tlaky na hrudi? Čo Vám pomáha? Ja už som zúfalá , veľmi mi to ničí kvalitu života. Nemám ani žiadne stresové obdobie momentálne. Nechápem z čoho mi je takto zle. Mám 22 rokov
Ďakujem za každú radu a odpoved.