Zarastajuce nechty

Príspevok v téme: Zarastajuce nechty
Mukel

Mam problem so zarastajucimi nechtami na nohach. Celkovo mi zarasta 5 prstov. Velky palec a dva prsty na lavej nohe a dva prsty na pravej nohe.

Chodim s nimi na podologiu uz 4ty rok a tam sa mi o nich staraju. Zlepsilo sa to, no nie je to ono. Odporucaju mi na nich natierat gafrovu mast a hypergranulaciu, ktora sa tvori vypaluju tekutym dusikom. Problem ale je, ze ked sa nejaky palec aj vylieci, znovu sa tam po case vytvori dive maso (hypergranulacia) a zas je to ne zaciatku.

Ked si na tie prsty natriem gafrovu mast, ta akoby stvrdne a ked ju stahujem z prsta, tak mi z prsta odide aj s kozou a na mieste, kde sa koza strhne sa odhali maso. Pri stahovani sa mi proste mast zovlecie niekedy aj s kozou. Alebo ked si ju necham na prste dlhsie, mam to miesto akoby mokre a koza zlezie. Pripadne, ked sa tam vytvori chrasta zo zrazenej krvi, a chrastu stiahnem, tak sa mi tam objavi nove lozisko diveho masa.

Uz som z toho zufaly, ze sa problem stale vracia a som akoby stale v jednom opakujucom sa kolotoci.

Chirurgicka mi odporucila mast Ialugen. Ta mi robi dobre a aj vsiakne do koze dobre. Ale zas pozorujem, ze v okoli rany mi koza po natreti sfialovie. Preco sa mi to robi, ze je to fialove? Nemate niekto skusenosti... ma to tak byt??

Mali ste problemy so zarastajucimi nechtami? Ako ste si to osetrovali? Co by ste mi doporucili pouzivat a comu sa naopak vyhnut?

Prsty uz nekrvacaju ani nehnisaju, krvacaju len niekedy, a to z toho diveho masa. Len by som si to potreboval zahojit to dive maso, aby sa mi tam netvorilo. Pozorujem ale, ze to natieranie gafrovou mastou nie je dostacujuce.

Dakujem za akukolvej radu.