Neviem sa s tým zmieriť

Príspevok v téme: Neviem sa s tým zmieriť
Nerobik

Ahoj čitateľ,

ani neviem prečo som sa rozhodol opisovať tu môj stav, keďže všetci si niečím prežívame a niečo nás trápi. Nikto nie sme dokonalí to viem, no štve ma jedna vec, pre ktorú sa deň čo deň utápam.

Hovorím o neliečenej plagiocefálii (vyležanom záhlaví, deformácii). Som v období dospievanie, takže si na sebe všímam každý detail a chcem byť tá najlepšia verzia samého seba. Spočiatku ma mrzelo, že ak by to rodičia riešili tak by som sa nemusel cítiť ako niekto menej cenný. Časom som zistil, že to aj riešili chodili so mnou na neurológiu, kde však doktor povedal, že to nie je nejaký závažný prípad a tam to skončilo. Neodporučil ani helmu na hlavu, len to že by som mal spať aj na druhom boku. Neviem v ktorej riti to žijeme keď toto doktor povie, nerozumiem prečo takto rozhodol a prečo s tým rodičia súhlasili. Pre niečo takéto sa teraz zmierujem s tým, že moji rovesníci chodia s krátkymi vlasmi a všemožnými účesmi zatiaľ čo ja sa hanbím za seba. Symetria je príťažlivá, či už pre ženy no celkovo to dáva dojem zdravého jedinca a ja musím žiť s pocitom nedostatku len kvôli lekárovi ktorí to zanedbal. Asi mi nemáte ani ako poradiť, ostáva mi už len hodiť to čo bolo za hlavu a prijať seba samého.