Zly vyber oboru SŠ

Príspevok v téme: Zly vyber oboru SŠ
r3t4der

Caute..
Mam 20 rokov, vystudoval som IT SŠ..
Do teraz som bol presvedčený že chcem robiť programátora..
Venoval som tomu ešte na ZŠ s presvedčením že toto je to čo chcem robiť celý život..
Keď som si programoval svoje veci tak ma to bavilo, neboli na mna vyvijane žiadne tlaky..
Pracujem mesiac, ale zistil som že to absolutne viac nechcem robiť..
Celý život som bol v tom že chcem sedieť niekde v kancli a makať hlavou, ale toto ma doslova ubíja..
Do prace idem o 8 a z prace pridem o 6-7, a psychicky som uplne v pi.. že aj tak stále len myslím na prácu a už sa na nič nezmôžem..
Teraz lutujem že som sa nevyučil nejakému remeslu a nešiel makať do švajčiarska/rakúska, pretože som zistil že manuálna práca ma baví ovela viac..
Plat je fakt dobry ale, v tomto momente by som išiel radšej makať niekde do skladu..
Je stále nejaká možnosť rekvalifikácie na remeslo?
Taká ktorá by bola aj rešpektovaná zamestnávatelmi?
Ďakujem vopred...

Silvinecek

Osobne si myslim, ze je to este skoro. Si tam novy, vsetko je na teba nove, tak to proste aj dlhsie trva. Skus tam este vydrzat a uvidis, ci sa rozbehnes alebo nie. Ak tak remeslu sa da podla mna priucit v kazdom veku

snejty

Mesiac je kratko. Je mozne, ze si zvyknes a bude Ta to este bavit. IT nie je len programovanue. Mozes slusit aj ine oblasti IT. Ak chces remeslo, skontaktuj nejaku SS a spytaj sa na podmienky studia. Samozrejme, ze sa da rekvalifikovat.