Zhoršené prehĺtanie

Príspevok v téme: Zhoršené prehĺtanie
mery8452

Ahojte , chcela som sa s Vami poradiť. Mám taký problém asi pol roka, prišlo to náhle po testovaní. Nemôžem prehĺtať stravu ako chlieb, ovocie, zelenina, akonáhle prehltnem sa to zasekne v krku a nemôžem sa ani nadýchnuť. Jogurt a tvarohové peny môžem v pohode, taktiež ryžu s omáčkou, ale čisto suchú uvarenú ryžu nie. Na vyšetreniach som bola
ORL - v poriadku
štítna žľaza - v poriadku
gastro - tam že je gastritída, podľa endoskopického vyšetrenia, tak beriem helicid ale to že by nemalo spôsobovať to prehltanie
neurologia vraj tetania, tak odporučila horčík , milgammu, levanduľu ale vôbec nezaberá to už 5 mesiacov užívam. A je tam samozrejme chudnutie rapídne pri takej strave, máte niekto s tým skúsenosť, ďakujem za odpovede

Omen

Mery,
lekár ti zistil tetániu na základe EMG vyšetrenia. Problémy s prehĺtaním môžu, ale aj nemusia súvisieť s tetániou. Tvorí sa ti dostatok slín? Máš problémy so suchými očami?
Určite ti lekár odporučil Miligammu aj levanduľu??? : o)
Nie si astmatička alebo celiatička?
Tetánia NEMÁ nič spoločné s úbytkom svalovej hmoty!!!
Aký typ tetánie ti zistil?

snejty

pozri si, co pisu v tvojom zdravotnom zazname. Spominane vysetrenie sa väcsinou robi ihlovymi elektrodami. Pozoruj ci mas zasklby svalov a ci tie zasklby citis alebo necitis. Informuj o tom priznaku lekara.

mery8452

Ahoj snejty
tak úbudok svalovej hmoty je riadny, ale ja som mala vyšetrenie na tetániu čo priložila niečo na ruku a potom to dýchanie že som dýchala
a z toho výsledok, že tatánia. Neviem či to je to bolo to EMG vyšetrenie?:-(