Zhoršené prehĺtanie

Príspevok v téme: Zhoršené prehĺtanie
mery8452

Ahojte , chcela som sa s Vami poradiť. Mám taký problém asi pol roka, prišlo to náhle po testovaní. Nemôžem prehĺtať stravu ako chlieb, ovocie, zelenina, akonáhle prehltnem sa to zasekne v krku a nemôžem sa ani nadýchnuť. Jogurt a tvarohové peny môžem v pohode, taktiež ryžu s omáčkou, ale čisto suchú uvarenú ryžu nie. Na vyšetreniach som bola
ORL - v poriadku
štítna žľaza - v poriadku
gastro - tam že je gastritída, podľa endoskopického vyšetrenia, tak beriem helicid ale to že by nemalo spôsobovať to prehltanie
neurologia vraj tetania, tak odporučila horčík , milgammu, levanduľu ale vôbec nezaberá to už 5 mesiacov užívam. A je tam samozrejme chudnutie rapídne pri takej strave, máte niekto s tým skúsenosť, ďakujem za odpovede

mercy3844

Mery

Ahoj, a berieš ešte nejaké lieky? Ja beriem magnezium, brala som aj ozzion a lanzul na kyseliny cca 2 mesiace, nepomohlo, skor mi to dobabralo cely žaludok, citila som sa velmi zle, bolo mi tazko na zaludku aj po 3 lyziciach polievky. To prehltanie ako? Skusala si jest aj nieco ine okrem ryže, jogurtov a tak?

Omen

Keďže si mi neodpovedala na všetky otázky, moje vyjadrenie sa bude vzťahovať k tým zodpovedaným.

Tetánia je súbor príznakov zvýšenej dráždivosti nervového systému, ktorý vzniká zmenami koncentrácie minerálov. Jedným z nich je aj tzv. laryngálny spasmus, pri ktorom má človek pocit stiahnutého hrdla, dusenia sa ako pri nedostatku vzduchu a problémy s prehĺtaním. Indikovanie Miligammy a levandule pri tetánii NIE ja na mieste. Magnerot áno, ale len za podmienky, že je to práve horčík, čo ti tento stav vyvoláva a potvrdzuje to vyšetrenie minerálov, keďže príčinou môže byť aj nedostatok: vápnika, draslíka...
Aj samotný Helicid ti tvoj stav môže, ale aj nemusí zhoršovať - problémy s dýchaním, ťažkosti s prehĺtaním a aj levanduľa.

Každé sústo treba poriadne požuť, premiešať so slinami, príp. zapiť troškou vody. Ústa neustále zvlhčovať dúškom vody, pomôže aj žuvačka, ktorá zvýši tvorbu slín. Pri problémov s dýchaním si zober vrecúško a pomaly doň dýchaj.

mery8452

Pre OMENA
Mám 29 rokov, nie bez horčíka,
užívam len magnerot,
helicid som začala užívať až po problémoch s prehĺtaním, a nezlepšilo sa to, skôr je to také rovnaké,
milgammu v tabletách užívam
tu levanduľu ako na spanie lebo troška aj spánok to ovplyvnilo k horšiemu:-(

Omen

A ešte konečnú diagnózu (Záver:... ), nie priebeh vyšetrenia. Dobré by bolo, keby to bolo ešte dnes behom 2 hodín, potom budem mimo.

Omen

Potrebujem odpovede na všetky otázky, aj na tieto: Koľko máš rokov? Helicid si začala užívať pred problémami s prehĺtaním alebo po? Zlepšilo sa to alebo zhoršilo?
Užívaš horčík aj Magnerot??? : o)
Miligamma v tabletách? A s tou levanduľou robíš čo?

mery8452

Ahoj OMEN
tak som mala EMG test na neurogénnu tetaniu a výsledok: Hyperventilačná tetánia ppozitívna v prvej minúte a ischemický pozitívny v 2. minúte
áno mám sucho v hrdle dosť najmä večer, že ani nadýchnuť sa nemôžen niekedy a napiť sa nepomáha, a nemôžem spať v leže lebo dusí, len 3 vankúše hrubé z gauča a tak nejako zaspím asi pol roka:-(