Sociálne úzkosti, strachy

Príspevok v téme: Sociálne úzkosti, strachy
tomas==

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o kúsok z môjho života a možno sa tu nájdu ľudia, ktorí by mi vedeli poradiť. Mám 20 rokov a už asi štvrtý rok sa trápim so silnými úzkosťami v spoločnosti. Vždy ma to prepadne v situáciách keď viem, že sa budem musieť s niekým rozprávať, niečo prezentovať a to hlavne s mojimi rovesníkmi. Vždy to príde akoby automaticky a vôbec sa neviem ukludniť a často sa vôbec nespoznávam že z čoho mám taký hrozný stres a strach. Je ťažke s takými strachom žit už tak dlho. Hrozne mi to uberá energiu a ovláda môj život. A pri tom ja práveže mám rad ľudí, rozhovory s ľuďmi a som spoločenský, ale nikdy sa neviem dostatočne uvoľniť pred tými ľuďmi. Nechcem tento problém riešiť antidepresívami, skrátka by som to chcel vyriešiť. Pripadá mi, že kvôli tomu strachu prichádzam a hrozne moc vecí. Nemyslím si, že je to úplne sociálna fóbia, pretože nemám problém osloviť na ulici cudzieho človeka, alebo ísť do obchodu. Skôr to je sociálna úzkosť/stres pred skupinou ľudí a to hlavne v mojom veku. Snažil som sa tento strach aj prekonať a ísť do tých situácii, ale ono akoby sa to nezlepšilo vôbec, alebo len veľmi málo. Niekedy sa cítim už bezradný. Študujem teraz VŠ a viem, že keď sa vrátime normálne do školy, bude mi to veľmi komplikovať život. Je tu niekto, kto si niečím podobnym prešiel tiež? Alebo čo by ste my vy poradili, že mám robiť? Veľmi rád si všetko prečítam a skúsim aj aplikovať do života.