Ockovanie Covid19

dejana

Čo som počula, tak všetky vakcíny boli tak rýchlo vyrobené, takže to nie je len teraz pri korone ale bolo to že vraj aj predtým

zuzimulka

ja ziadnu, viem, pockam si kym vyvynu liek, tie vedlajsie ucinky mi nestoja za to a aj ked sa da clovek zaockovat, nie je iste ze neochorie

akinom007

Nechcem ziadnu, po pravde sa bojim vakciny viac ako samotneho COVID.
Ak by nas nejakym silnym sposobom k tomu prinutili z hladiska cestovania tak zvazujem Johnson, pretoze som tip osoby ktory ma vzdy po liekoch/ockovani 90% neziaducich ucinkov v silnej miere, volila by som Johnson lebo je single dose....
RNA vakcinam ako Pfizer neverim, sice maju bezprostredne po ockovani menej nezaiducich ucinkov ale je to novy tip ockovania, - nepreskumaneho a je to zasah do RNA takze ake problemy to ludom privodi o 5-10 rokov nikto nevie.
Na co vsak cakam uplne najviac je REITHERA talianska vakcina tiez single dose ale bude cca v septembri.
Po pravde skutocne proti Covidu vsak je len cinsky SINOVAC a francuzska vakcina nepamatam nazov.... pretoze obsahuju oslabeny virus corona a nie adenovirus a ine somariny s prepacenim a to je tip ockovania ake funguju roky a telo vytvara skutocnu imunitu...na to konkretne co ma naockovane

Bohatier

In blossom mas odomna FB like. :)) Tiez sa nemam v plane dat zaockovat (nic proti vedcom ktori skusaju hranice svojich zmyslov) ale vecsina medikamentov je zvacsa dielo nedokonale (tie rozne silne vedlajsie ucinky ktore budu pretrvavat v rodoch este po generacie) no ale i toto je cesta.

In blossom

Nechcem sa dat ockovat vobec. Nevidim dovod sa ockovat na chorobu, ktora nema smrtnost pravych kiahni ani invalidizaciu nakazenych ako obrna. Proti tym ockovanie mam a v tom pripade sa iste riziko vedlajsich ucinkov vakciny (lebo pri kazdej jednej vakcine riziko hrozi, kedze sa "stengruje" do imunity) podstupit oplati, nakolko dane choroby su vysoko smrtelne resp. invalidizujuce. Pri covide s tou nizkou smrtnostou a s tym, ze velka vacsina ludi ho prekona so ziadnymi az stredne tazkymi obtiazami, mi nepride rozumne toto riziko podstupit. Zvlast, ak uz teraz mam problem s autoimunitou, nikdy si dobrovolne nedam uz ziaden zasah do imunity.
Odhliadnuc od roznych divokych konspiracii, pri kazdej vakcine (na cokolvek) hrozi riziko rozvoja autoimunitnej reakcie tela a to nielen bezprostredne po podani (ako napr. akutna trombocytopenia, na ktoru uz zopar ludi po covid vakcinach zomrelo), ale ktovie, co to prinesie v buducnosti, kedy si uz ludia nemusia spajat nahle objavenie sa autoimunitnej choroby s kedysi podanou vakcinou... Neviem, ale za mna osobne, mam vacsi strach z vakciny ako zo samotneho covidu. Mozno sa mylim, ale zatial si ju urcite dat nechcem, tu vakcinu.

snejty

Ja zatial zvazujem takto:
- vakcina musi byt schvalena v EMA
- asi nechcem vektorovu vakcinu, kvoli medializovanym vedlajsim ucinkom
- zostava mi teda RNA vakcina, kde tie vedlajsie ucinky do buducna zname nie su, ale zase na porovnanie su zname nasledky covid19
- vyssiu ucinnost maju tiez RNA vakciny
- vybrala by som aj podla ceny, cize tie drahsie vakciny
- podla tychto kriterii mi to vychadza na Pfizer a Modernu ( take vnutorne pocity ma vedu skor k Moderne)

Tak som zvedava na vase myslienkove pochody pri vybere.

ahjajjaj

Vybrala by som si Sputnik, lebo tam je oslabená tá zložka, ktorá vedie ku krvným zrazeninám a navyše stačí jediná dávka na celé obdobie a človek má pokoj. Nechcem, aby boli očkované moje deti. Neviem, či nebudú kvôli očkovaniu náchylnejší na autoimunitné ochorenie a ako zapôsobí očkovacia látka na ich budúcu plodnosť. Ochranu pred vírusom im chcem zabezpečiť zdravou výživou a vitamínovými doplnkami.