Ako vyriešit maželku deti a stavbu

Príspevok v téme: Ako vyriešit maželku deti a stavbu
andrejeu

Dobry den. Prosim o radu. Máme dve malé deti 3 rocnu dcerku a rocneho syna. Staviame druhym rokom domcek v obci kde manzelka býva u svojích rodicov. Je na materskej dovolenke. Ja pracujem v nedalekom meste. Snazim sa byt co najviac s nimi tak o 16tej vacsinou sa snazim aby som bol pri nich. Spím u svokry cez víkendy. Casu na stavbu neni vela. Manzelka sa vyhrazala ze si najde podnajom. Vidim na nej ze je nastvata ked sa nevenujem detom. Venujem sa povacsine starsej dcere beriem ju vonku a take veci som s nimi skoro kazdy den do 20.30 potom chodim spat domov rano znova do prace o 6.00. No uz ma to prave dost zacalo stvat ze sa vyhraza podnajmom a je nervozna ked idem robit na stavbu. Ked pridem k nim uteka hned niekam akokeby jej vadilo ze som prisiel ale to je uz dlhsiu dobu. Ziadna pusa nic. Ja s snazim jej dat ked odchadzam pusu no vyzera to ako by nasilu ani sa nenakloni nic. Je to take chladne. Mne vycita ze ja jej prejavujem malo lasky no ako ked akokeby utekala. Rad by som neaku radu mam sa venosvat stavbe ona detom dokoncime domcek budeme spolu a bude vsetko ao ma byt? Z detmi som velmi rad zboznujem ich no mam svoje hranice v tom ze ako stavba pokracuje stale to iste. Neviem ci som sa vyjadril jasne ale je to tazke ked manzelka tlaci na pilu.

blueberryNN

Podla mna toto dokopy nedas sam. To by ste museli obaja chciet. Keby islo o moj vztah, skusila by som manzelsku poradnu. Myslim, ze to zaslo prilis daleko. Neviem, ci je manzelka ochotna priznat si aj svoje chyby, lebo iba tak by ste to mozno dokazali vyriesit aj vy dvaja, ale ak nie, tak potrebujete niekoho, kto vam pomoze chapat jeden druheho. A to by mohol byt psycholog.

slobodnemaciatko

Kamka2 z teba len tak srsi zavist. Niektore zeny maju stastie na dobrych chlapov, niektore na este lepsich a niektore len prskaju jed, zavidia a snazia sa inym kazit vztahy.

Byvat u rodicov na pohode a sukromi pre pary jednoducho neprida. Deti a stavba je zaberak, hlavne, ked je to naraz. Nauc sa komunikovat so svojou zenou.

miriarka

je to nazvideniahodna situacia veru, ono urcite jej chybas a urcite aj ona chce aby ste rychlo dom dokoncili, mozno by bolo fajn vyhradit si par dni v tyzdni len pre rodinu

Kamka2

Prejavuješ jej malo lásky, nevenuješ sa dostatočne deťom, nestaviaš dosť rýchlo barák... A čo robí ona? Okrem toho, že je na materskej dovolenke a býva u svojich rodičov? Lebo tu v zahraničí, kde som ja, kopec žien nemá už len takéto výhody, a musia si pomôcť ako môžu, aj keď majú malé deti a sú na to samy.

Kamka2

Niektoré ženské to majú super že sa o nich vo všetkom starajú iní - živí a financuje ju manžel, býva u rodičov, je na materskej dovolenke (predpokladám platenej), manžel jej sám stavia dom, chodí do práce, popritom sa snaží aj venovať deťom, a takéto ženské, ktorým v podstate všetci skáču okolo zadku, sú ešte nespokojné. Mali by si asi vyskúšať, ako to majú ženy v iných krajinách, napr. v USA, kde ženy - matky majú zo zákona nárok tuším len šesť týždňov materskej dovolenky, alebo naopak napríklad v niektorých moslimských krajinách, kde ženy - matky - vdovy nemajú nárok absolútne na nič (ako som počula od nejakých ľudí ktorí z takých krajín pochádzali - doslovný citát od jedného kresťana z Iraku, ktorého som sa raz opýtala čo sa stane takej žene matke tam, keď náhodou ovdovie - pretože tam nie je zvykom aby ženy boli zamestnané aj keby chceli vraj, je tam problém napríklad so starostlivosťou o deti - tak mi na to odpovedal, citujem "pánboh jej pomáhaj"). Možno keby si len niekoľko mesiacov mesiacov museli vyskúšať ako to majú ženy v iných častiach sveta, tak by tieto večne nespokojné dámy ich "roupy" a móresy prešli. Prepáč že budem teraz mimo tému, ale mimovoľne mi prišiel na um príbeh ktorý som raz čítala na jednom českom ženskom webe, o České ktorej manžel bol profesionálny vojak ktorý sa vrátil s Afganistanu, potom trpel nejakými psychickými ťažkosťami, a povedal jej že ľudia v Čechách si ani neuvedomujú ako dobre sa vlastne majú.

ovomaltine

no to ti nezavidim, v akej si situacii. na prvom mieste by mali byt ludia, vztahy, az potom nejaka stavba. skus aspon niekedy, sa venovat len im, ist spolu niekam mimo ten dom, aspon na vzdialene ihrisko, do lesa, na zmrzlinu, kde nebudete rozoberat stavbu, problemy..dat najavo zaujem aj o manzelku, nielen o deti, kupit jej kvety, alebo odtrhnut po ceste orgovan, rozpravat sa s nou, aj o blbostiach, vynechat problemy, nehadat sa s nou, usmievat sa.