Dieta rozpráva málo a nezrozumiteľne

Príspevok v téme: Dieta rozpráva málo a nezrozumiteľne
TRULY

Ahojte, viete mi prosím vás poradiť.
Mam sesternicu s ktorou sme v úzkom kontakte a často sa navštevujeme.
Ma malú dcéru 4r 6mesiacov.
My máme dceru tiež 4r 3mesiace.
Nejdem to porovnávať lebo viem ze vývoj u detí je individuálny ale:
Jej dcéra strašne málo rozpráva.
Sesternica si prešla rozvodom s mužom ktorý sa s ňou stále hádal, doma robil bordel, nebol nikdy doma a malej sa nevenoval atd...
Mala chodila aj skôr spať cize toho času po škôlke medzi 4-7 kedy zaspala nebolo veľa aby sa jej venovala a navyse tie hádky.
Mala dosť zle rozpráva a zle spi, často sa budí v noci ma zle sny.
Sesternica je dosť po tom všetkom impulzivna a bud je kľudná alebo naalu kričí.
Asi to na nich zanechalo niečo....
Len ako jej to povedať? Je to cítili a téma a ani všeobecná lekárka a ani učiteľky v škôlke jej nedali podnet aby s malou išla k logopedicke alebo a psychologicke a od nás náznaky neberie a nechceme aby sa urazila.

Male zle rozpráva, alebo ak jej naša malá berie veci tak place okamžite. Minule sa skúšala udiera o zem. V noci sa budí s plačom. Zle vyslovuje vety a nepozná minulý a budúci čas. Nepozná rody a na chlapcov hovorí ona a to berme tak ze tento rok ide do vyššej triedy!
Len taky príklad jej debaty co som si napísal:

Čebe nedela Petko (tebe nedal Petko)
Ja nešom
Ona robila škaredé (on vyplazoval jazyk)
Petko mi gulala tak
Ja tebe klopka velky čert
Ja som zoberem
Ja som tiež veľký
Lebo mi ty neľúbis (lebo ty ma neľúbis)
Čiju tu (injekciu tu)
Ma bovevo (ma bolelol
Som tebe ovievau (som ti naliala)
Lukáš mi nedala čerešne
Budem tvoj kakaratka
Ninaus (dinosaurus)

Podla mna to nieje normlane a nechceme so ženou aby sa mala trápila vo vyššej triede, aby bola sestrernica urazena atd..
Podla mna deti bežné v 3 rokoch rozprávajú lepšie. Naša malá pekne chápe minulý a budúci čas a vie ich spojiť atd...

Mate nejaký nápad?
Mam volať učiteľke nech jen ona dá impljz ak tak nespravili samé alebo sa porozprávať so všeobecnou ktorá ošetruje aj našu malú?

Vďaka

ahjajjaj

Ahoj, nepíšeš o malej viac. Vy ju mávate u seba občas? Ako často? Sesternici by som povedala, aby išla s ňou k logopédovi. Budúci rok bude chodiť do vyššej triedy? Nemajú to náhodou spoločnú triedu pre staršie aj mladšie deti?
V ktorom mesiaci sa narodila?
Keď má teraz 4,5 roka, tak sa narodila v októbri, vtedy bude mať 5 rokov, a teda od budúceho septembra bude ešte v strednej skupine.
Sesternici poraďte, aby s ňou išla k logopédovi, ak je teraz viac psychicky zničená, ponúknite sa, že vezmete malú k logopédovi vy. Sesternici poraďte, aby dcérke čítala rozprávky.
Tá výslovnosť sa zlepšuje zarovno s jemnou motorikou- tú treba trénovať, a tiež rôzne hry a riekanky s pohybmi prstov. Ak neinklinuje k jemnej motorike a nerada kreslí, treba ju rozvíjať ešte v hrubej motorike, teda behanie, lezenie, skákanie, bicyklovanie, z jemnej motoriky navliekať korálky, lego, plastelína, prstové farby.
Môj syn ako 2 ročný vedel dlhočizné básničky, ale vo veku 5 rokov .
nevedel ešte vysloviť 13 hlások z abecedy. Potom sa to za rok a pol naučil.
Dievčatko je oneskorené na svoj vek, ale nezdá sa mi to tak zlé, že by to nevedela dobehnúť. Nejaký čas po rozvode ešte potrvá, keď sa dá matka psychicky dokopy a môže sa jej viac venovať. Ponúknite jej pomoc, s čímkoľvek, snažte sa jej byť oporou a tým pomôžete aj dieťaťu.

TRULY

Áno ale vieme ze co človek to povaha tak žiaľ je to tak ako by to nemalo byt a potrebuje impulz.
Len nie každý je schopný prijať taky fakt od rodiny alebo cudzích, preto Spekulujeme nad tou doktorkou alebo učiteľkou

petra_peta

Keď mamička vidí ,že dieťa nenapreduje ako by malo, mala by to konzultovať s lekárom predsa . Nie len s kamarátkou

TRULY

Tak ja si neviem predstaviť ze pôjde do hornej triedy a tam sa učia na vianoce básničky po anglicky a nevie co...

TRULY

Tak ja si neviem predstaviť ze pôjde do hornej triedy a tam sa učia na vianoce básničky po anglicky a nevie co...