Perfekcionizmus

Príspevok v téme: Perfekcionizmus
erikakika

Ahojte potrebovala by som pomoc. Od detstva som perfekcionistka. Všetko, čo robím musí byť dokonalé. Všetky chyby vnímam ako zlyhania. Potrebovala by som sa už toho perfekcionizmu zbaviť, ale neviem ako. Je s tým spojená aj nízka sebadôvera a nízke sebavedomie. V poslednej dobe ma to strašné stresuje. Som v neustálom strese. Už neviem ako ďalej. Vždy som bola spoločenský , veselý človek, ale teraz najradšej sama. Pred druhými sa hrám na šťastnú osobu , aby nevideli ako sa trápim, pretože im nechcem ublížiť. Neustále si vravím že som nula, ktorá v živote nič nedokáže. Žijem len kvôli tomu, lebo nechcem ublížiť ľuďom , ktorým na mne aspoň trošku záleží. Každý deň premýšľam nad zmyslom života.

modrizitka

mala som takeho priatela, bolo dost tazke s nim zit. vydrzala som to skoro 3 roky potom som to vzdala, skratka nebolo nic dobre po urcitej dobe uz ani ja :/

erikakika

Áno je pravda že samu seba nemám rada nie som so sebou a svojim životom spokojná. Neviem čím to je, ale možno tým že mám na seba veľké nároky aj keď viem že nikto nie je dokonalý a všetci robíme chyby. Vždy som ja tá ktorá sa každému snaží pomôcť, nesmie urobiť žiadnu chybu, ale pravda je, že keď tu pomoc potrebujem ja, tak nemám nikoho, kto by mi pomohol resp. podal pomocnú ruku.

majusaa

nechcem vobec, aby si sa nejak urazila alebo co, no ja beriem perfekcionalizmus ako taku uchylku, zvacsa u cloveka, ktory nie je sam so sebou ako bytostou spokojny. mozno sa to zmeni, ak budes mat partnera, s ktorym bues mat ine starosti ako mat vsetko dokonale

Zuzana209

ahoj, mám pre teba dobrú správu :-)...je tu niekto kto ti v tejto veci pomôže - Pán Ježiš.

On je skutočný Boh a žije celý čas veďla teba - On vie ako sa cítiš a vie čo skutočne potrebuješ, On ťa miluje absolútne bez podmienok - bez toho aby si čokoľvek urobila. Ak mi neveríš - začni k nemu volať a sama uvidíš...aj ja som bola vychovávaná v tom, že všetko čo urobím musí byť perfektné, bezchybné a ak urobím chybu tak budem menej oceňovaná...tak vzniká predstava, že lásku si treba zaslúžiť výkonom.. až keď som sa stala veriacou, začala som chápať, že pred Bohom nemôže byť perfektný nikto ale On to ani od nikoho nežiada...On totiž miluje bez podmienok, proste ťa miluje...miluje ťa ked si veselá, ke´d si neschopná, keď si zdravá, chorá,,či spíš..proste stále. Keď som BOha začala hľadať, On mi dal spoznať, že je živý a že je stále so mnou - toto keď prežiješ - všetko sa v tvojom živote zmení - On ti pomôže oslobodiť sa aj z perfekcionizmu...ale hlavne začneš žiť zmysluplný život :-)

tymra

myslim si, ze tvoj perfekcionizmus uz hranicim so psychickym ochorenim a treba to riesit s odbornikom - psychiatrom alebo psychologom.

Almarinos

eduworld.sk

- tu to mas vysvetlene, suvisi to s detstvvom.
To co som pisal nizsie tak si zober pero, davaj si otazky a odpovedaj si a zapisuj si odpovede na papier a orientuj sa na pocity a mozno sa k tomu dostanes. Treba ist do minulosti, kde to zacalo a byt uprimna. Mozno sa ti to podari a mozno budes aj zdrava potom. Nieco sa nepodari, nevadi, ideme dalej, aj zajtra je den.
Staci si rano, ked sa zobudis povedat, co chces riesit. Nueco ta urcite napadne, aj ked nevies presne co. Napis si to treba napapier-1 vetu. A tvoja mysel ta cez den sama navedie, ci uz cez rozne internetove stranky, videa a podobne. Dostanes nejake odpovede, ktore mas moznost desifrovat. A takto dalej. .....
A po nejakom case si mozno povies...ja uz nemusim byt perfektna! :)

Almarinos

Všetko, čo robím musí byť dokonalé.  ...moja rada prestaň musieť. V podstate nemusíš. V podstate si polož otázku Prečo musím? Keď si odpovieš, Tak sa zase pýtaj "Prečo ....", prípadne, "Aký mám z toho pocit, keď..."
Možno sa dopátraš príčiny, keď budeš úprimná.

Ďalej Mám problémy s kolenami = Veľa si nakladám roboty, ktorú neunesiem.  Inak si ani neviem vysvetliť, že sa ti podlamujú tie kolená.

Neustále si vravím že som nula, ktorá v živote nič nedokáže - to ti niekto pre teba dôležitý raz dal najavo a ty si tomu uverila.

Žijem len kvôli tomu, lebo nechcem ublížiť ľuďom , ktorým na mne aspoň trošku záleží. - dôležitosť dávaš druhým ľuďom a nie sebe. Pýtaj sa samej seba prečo? a choď do minulosti.

Každý deň premýšľam nad zmyslom života. - lebo ho žiješ iba pre druhých, nie pre seba