Moje šteniatko je veľmi smutné

Príspevok v téme: Moje šteniatko je veľmi smutné
Nicolett

Ahojte mám problém , bola som si po šteniatko ktoré ma 7 týždňov ...už od prvého dňa prevzatia ani nestekol a ani sa netuli úplne ignoruje a je smutnucky :( prihováram sa k nemu ale vôbec nereaguje ... Neviem čo mám robiť či počkať pokiaľ si zvykne ...je to pre neho stresujúce nové prostredie , ale neviem ako mám postupovať potom . Nemáte nejaké rady ako ho trošku rozveseliť a prebudiť k životu ? Lebo keď hovorím že neraguje tak to myslím doslova . Ďakujem krásne

eskii

...treba vyskúšať veterinára, možno na niečo príde a možno si musí len zvyknúť na nové prostredie, nových ľudí. Hlavne s ním tráv veľa času, ak je to možné.

sachovanka

Moze si len zvykat, treba ho hladkat a mojkat ho. No mozno ho treba odcervit alebo nieco. Skus zavolat veterinarovi

SugarFree

Aby z toho nebol guľáš tu, šteniatka sa majú brať v 8 až 10 týždni. Väčšinou ich matka "odvrhne" a vtedy je vhodné ich od nej zobrať. Je to individuálne.

Nič si ale z toho nerob . Mne sa stalo to isté s prvým psíkom (tak isto v 7 mesiaci som ha bral a bolo veľmi smutné , je to vraj bežná praktika niektorých chovaťelov). Môže to mať však negatívne účinky ako na šteniatko tak aj na matku a môžeš očakávať, že sa z toho dostane do 1-2 týždňov bez ohľadu na to čo spravíš. (moje napr. nechelo žrať a keď som sa mu prihováral tak ako keby nebolo prítomné, nakoniec ale všetko dobre dopadlo :)

Ja osobne som si bral ďalšieho psika až v 9-10 mesiaci a nebol žiadny problém, bohužial niektorí chovateľia majú tendenciu zbaviť sa ho čím skôr....

Neboj nič bude dobre :)

Kiko22

možno to je len kvoli rpostrediu a musí si len zvyknpť, náš psík bol tiež dosť vystrašený ked sme ho doniesli ale nakoniec si zvykol a už je veselý :) ale keby to neprechádzalo tzak by možno bolo dobre ist k veterinarovi, či mu niečo neni... myslím po fyzickej stránke

slobodnemaciatko

A je odcervene?
Pokial ho trapia skrkavky tak byva smutne.
Odporuca sa mu dat do pelechu taky ten stary budik. Tikot hodin mu pripomina tlkot srdca.