Prežívam krízu viery

Príspevok v téme: Prežívam krízu viery
ladyinblack

Dobrý deň, už asi rok, vlastne asi odkedy je pandémia Covid, a nechodí sa do kostola, som sa stala akousi vlažnou, čo sa viery týka...neviem či je to normálne, keďže sa nezúčastňujem sv. omší a od Vianoc som nebola ani na sv. spovedi...dosť ma to znepokojuje, lebo mám aj veľa asi ťažkých hriechov...prežíva niekto niečo podobné ako ja? Za všetky odpovede ďakujem...

Zuzana209

ahoj, v žiadnom prípade to nevzdávaj! hádaj komu záleži na tom, aby si úplne vychladla a duchovne "zaspala"?
aj ja som prešla krízou a pomohlo mi okrem iného aj to, že som si nechala poradiť od tých, ktorí sú "zapálení" a dušou patria Bohu. Skús premýšlať, či niekoho takého nepoznáš, aby si mohla byť ním pravidelne aspoň v telef kontakte. V rámci indviduálnej duchovnej služby ktorá je teraz umožnená, môžeš požiadať aj kňaza aby mal s tebou duchovný rozhovor napr. raz týždenne.
Poviem ti, čo pomohlo mne "prebudiť" sa: každé ráno čítať jednu kapitolu sv. evanjelia, každý deň - ruženec a modlitba Korunky Milosrdenstva, stíšenie s Pánom - aspoň pár minút denne, ale nadovšetko začni volať k Pánovi Ježišovi a začni ho hľadať - prežívaj Jeho prítomnosť, uvedom si že je stále vedla teba , s tebou...že po tebe túži a veľmi ťa miluje! Veľmi ti tiež odporúčam kúpiť si knihu "Volanie Ježiša" od Saran Youngovej...keď budeš čokoľvek potrebovať určite mi napíš na : zuzatka@atlas.sk. PROSÍM ŤA NEVZDAJ SA !!!!!!! budem na teba myslieť v modlitbách...pamätaj na to že Pán Ježiš má ešte pre teba poklady, ktoré ti chce dať, nové talenty, nové cesty, nové vzťahy...On na teba čaká..v žiadnom prípade sa nenechaj oklamať Zlým ...život bez Ježiša je otravný a nudný...

alicablana

Ja som Pán, Boh tvoj! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.
Nevezmeš meno Božie nadarmo.
Spomni, aby si deň sviatočný svätil.
Cti otca svojho i matku svoju.
Nezabiješ.
Nezosmilníš.
Nepokradneš.
Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.
Nepožiadaš manželku blížneho svojho.
Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je.
Modli sa za tvoju tvoju skazenú osadu ako len vieš!!!