Chrbát

Príspevok v téme: Chrbát
AdrianGap

Ahojte, chcem sa poradiť ohľadne silných bolesti chrbta medzi lopatkami, práva lopatka je meistami posiata spazmamy, práve plece akoby zamrznuté, krcna chrbtica puka pri každom pohybe väčšieho rozsahu. Tento stav trvá od januára 2021 kde sa mohla podpísať aj zaťažená psychika pred týmto obdobím. Nevhodné miesto na spanie a držanie tela.... Lenže aj napriek liekom ktoré už brat nechcem to sa nedá nedá každý deň. Cvičenie prebieha ako sa dá vrámci času. Sedavy spôsob života. Masaže ma skôr ubijaju kde miestami rozmasiruje body okolo lopatky a následne mam pocit akoby zvaoenateli tie hrce po masazi a nastupujú bolesti ktoré ťažko opísať denno denne. Myslíte že by pomohli obstreky, alebo joga, pilates už neviem čo vymyslieť nakoľko jedine v poloho lezme na zemi mi bolesť dokáže ustúpiť. Mate niekto nejaké skúsenosti s takýmito bolesťami. Už miestami mam pocit ze je to infarkt prechádza to na hruď kde sú stiahnuté prsné svaly proste celé zle a katastrofa... Ďakujem za rady?

Almarinos

na tu chrbticu skus 1 vec- dufam ze ti neublizim radou. Ide o uvolnenie tych spazmov.
Budes na to potrebovat 1 kladicku valcovitu prazdnu flasku od vina, prip. nejaku mensiu plastovu 0.7litrovku, ale musi mat tvar valca-vtedy ju treba naplnit vodou a zavriet.
polozis ju na podlahu a lahnes si na nu-v mieste kde ta to boli na chrbat. A budes sa nou takto masirovat - hore a dole. Bude ta to zo zaciatku dost boliet. Ale musis to vydrzat. Uvolni sa to po case.
Potom sa mozes pripadne aj otocit opacne a takto masirovat hrud. Toe partie, ktore ta bolia.
Ide o uvolnenie fascii-foam rolling sa tomu tusim hovori.

A psychika sa ako na tom prejavila? Kde ta to vtedy zacalo boliet? To ma dost zaujima, ako sa to spustilo (psuchosomatika).

www.healthline.com