Bolesť kĺbov dvoch prstov obe ruky

Príspevok v téme: Bolesť kĺbov dvoch prstov obe ruky
Peter_24

Ahoj, chcel by som sa poradiť. Venujem sa dosť extrémne lyžovaniu, lezeniu, biku, a podobne. Už dlhšie ma bolia kĺby prstov.
Často mi ruky teraz dosť vymrzli v horách.
Zaujímavé, že oba kĺby a len prostredník a prstenník na oboch rukách. Ráno to je najhoršie , následne ich rozhybem a už je to v pohode. Mám 26 rokov takže reuma snáď nie. Čo to môže byť a ako to liečiť? Diky :)

MMMA

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

Ahoj, mne pri bolesti kĺbov pomáha táto bylinná kúra www.ozopa.sk ( pozri bylinkové kombo )

ovomaltine

Tiez by ma zaujimalo, co to je. Co takto fyzioterapeut, z jeho reci vyzera, ze to je vazne.
www.masaznaterapia.sk
Ale to tvoje je asi ine, mna tiez boli klb na prsteniku a aj pod klbom.

ahjajjaj

môžeš mať presilené, alebo aj opotrebované kĺby. Skús voľne dostupné lieky - doplnky výživy pre lepší stav kĺbov ako kolagén, glutazamin, chondroitín.

Omen

Peter,
bohužiaľ, podľa toho, čo si napísal, to bude najskôr reuma, konkrétne by sa mohlo jednať o reumatoidnú artritídu.
V lepšom prípade by bolesť mohla signalizovať nedostatok niektorých vitamínov a minerálov. Najčastejšie sa jedná o vitamíny skupiny B a horčík.
Buď si uprav stravu alebo zájdi do lekárne. Ruky si namáhaj čo najmenej, drž ich v teple (rukavice), dopraj im liečivé zábaly...

Almarinos

Ahoj, chcel by som sa poradiť. Venujem sa dosť extrémne lyžovaniu, lezeniu, biku, a podobne. Už dlhšie ma bolia kĺby prstov.
Často mi ruky teraz dosť vymrzli v horách.
Zaujímavé, že oba kĺby a len prostredník a prstenník na oboch rukách. Ráno to je najhoršie , následne ich rozhybem a už je to v pohode. Mám 26 rokov takže reuma snáď nie. Čo to môže byť a ako to liečiť? Diky :)

no mbna tato tema dost zaujima, lebo mam podobny problem.
ked si bol v horach a bola zima, tak vtedy to zacalo? Bolia ta zrovna tie klby, ktore pouzivas pri sporte?