úzkostné poruchy

Príspevok v téme: úzkostné poruchy
torendo

Zdravím, je tu niekto, kto sa liečil alebo lieči z úzkostných porúch, chcel by som niečo také skúsiť ale pomohlo by možno aj keby som mal predstavu o tom, čo to obnáša, ako to prebieha, .či je možné sa z toho kolotoča dostať. Pretože mám pocit že ani najlepší psychiater na svete by ma nedal do kopy. Tým ssa tu nechcem ľutovať ale moje psychické problémy ma dostali do bodu, keedy ani si neviem predstaviť, že by som žil bez niich

ModraObloha

Okrem psychických porúch si úplne v pohode? žiadne iné problémy nemáš? Napríklad metabolické problémy ? žalúdok,pečeň,črevo ? Vyprázdňovanie? Črevo je veľmi dôležité pre psychické zdravie, tak isto správne fungujúci žalúdok, to znamená dostatočná hladina Kyseliny ktorá pomáha kvalitne tráviť potravu, vstrebávať železo, B12 a chráni ta pred bakteriami ako nepreniknutelná bariera pretože v pH žalúdku neprežije takmer nič.. a stress vie vypnúť tvorbu HCL v žalúdku.. a následne začína kaskáda nekonečných problémov.. ja mávam úzkostné poruchy ale prejavuje sa to vždy po jedle, nie po každom, ale keď sa to prejaví, je to po jedle, ako to máš ty? Ak si na liekoch tak sa to možno môže prejavovať hocikedy, doporučujem zistiť si niečo o methylacii ktorá vie psychiku (mimo dalších X vecí v tele) ovplivniť poriadne, a vlastne aj lieky na zvýšenie vychytavania serotoninu SSRI ktoré psychiatri často predpisujú, by si nemusel užívať ak by tvoj žalúdok kvalitne trávil preoteiny z ktorých by získal jednotlivé esencialne aminokyseliny (napriklad s tryptofanu si telo vyrába serotonin) a následne kvoli nedostatočnej methylacii je syntéza týchto neurotransmiterov dalej inhibovaná.. proste kolotoč... doporučujem pracovať na holistickom pristupe k samemu sebe, pretože inakšie sice môžeš potlačiť psychické problémy ale tie kludne (a takmer väčšinou) pochádzajú z iných problémov ktoré ak nebudeš riešiť tak buď sa telo ozve iným spôsobom alebo sa ti to neskôr vráti. Kvalitná strava a zdravá tráviaca sústava = zdravý človek. Ver či nie je to 90 % problémov samozrejme stress.. ale stress tiež podstate spôsobuje to že tráviaca sústava neni zdráva - chronické zápaly, zhoršuje imunitu tela, a dalšie veci... Som laik, takže ver čomu chceš, no radím ti okrem toho že vyhladávaš pomoc odborníka, začni pracovať aj ty sam na svojom zdravý, doktor v tvojom tele nežije ani ja nie, a ine telo mať v tomto živote nebudeš... tak prečo sa nezačať sám zaujímať :)