Kolegialno-kamaratsky vztah

Príspevok v téme: Kolegialno-kamaratsky vztah
Karula

Dobry vecer,
mam kolegu, ktory u mna Par tyzdnov byval(pretoze na firemnom byte bolo dosť ľudí) a mala som ho kamarátsky rada, tak som mu navrhla,že sa môže pár dni u mna vyspať na gauči. Nakoniec z toho bolo pár týždňov, je normálne že som k nemu vyvinula hlbšie pocity, bol to ako vzťah bez intímneho života. Veľa sme sa rozprávali, varili spolu, pracovali, proste všetko. Dokonca má začal aj sexuálne priťahovať, hoci som si ešte pred pár týždňami myslela že by sa medzi nami nič nemohlo vyvinúť.
Predstavil má babke, začal plánovať spoločný čas, dovolenky. Pritom mi naznačil, že medzi nami nič nemôže byt lebo sme kolegovia a musíme si dodržiavať kolegialno kamarátsky vzťah. Občas som z neho mala aj pocit že má má rad a potom zasa že chce byt iba kamarát. Povedala som mu, že by mal odísť lebo sme ako manželia a ja ho mám zo dňa na den radšej. Odpovedal iba že mám pravdu, ale neviem sama čo cítim a nechcem si nechať ublížiť. Čo si o tom myslite?

daniela2

myslím si o tom, že aj on Ťa má rád, ale nie až natoľko, aby sa normálne rozhodol. Vie, že by bolo správne odísť, ale nedokáže to zatiaľ urobiť. To, že ste kolegovia neznamená, že medzi vami nič nemôže byť. To si len on tak povedal, a nemá pravdu. Nejeden pár sa našiel navzájom v práci a sú spolu. Takže to je taká výhovorka z jeho strany. Myslím, že by si si mala hľadať inú prácu a jemu povedať, že mu dávaš 3 dni, aby opustil Tvoj byt a prerušiť s ním všetky kontakty.
Teda to by bolo to, čo by radil zdravý rozum.
Mám však také tušenie, že tak neurobíš a ešte si kvôli tomuto vzťahu-nevzťahu dosť poplačeš.