Myslím že som bol zle diagnostikovaný so schizotypickou poruchou osobnosti

Príspevok v téme: Myslím že som bol zle diagnostikovaný so schizotypickou poruchou osobnosti
Withered Soul

Mám podozrenie že bol zle diagnostikovaný. Psychiatrička ma poslala k psychologovy na ADHD vyšetrenie a vrátil som sa s týmto.

Dôvody prečo nesúhlasím: Nemám divné presvedčenia, neverím na telepatiu, necítim sa paranoidne medzi ostatnými (bývam ale nervózny pre vystúpením na verejnosti a radšej sa tomu vyhýbam, ale to mi príde normálne. Potom si prídem nervózny počas skúšania na škole). Ak mám nejaké úzkosti tak sa vzťahujú skôr na môj výkon. Obliekam sa normálne. Nikto mi nepovedal, že som excentrický, kamarátka sa vyjadrila, že jej prídem úplne v pohode. Nebývam ani len poverčivý a som ateista.

Dôvod, prečo som bol takto diagnostikovaný si myslím, bol asi ten, že mám tendenciu k samotárstvu (ale nemám problémy nadväzovať vzťahy ani necítim extrémny strach).
Potom som asi pôsobil na vyšetrení celkom placho, introvertne a nervózne. (Bývam počas lekárskych vyšetrení proste nervózny - asi som taká povaha, ale neviem či to je zrovna na poruchu osobnosti. Ale ). Potom som sa vyjadril, že často trávim čas denným snením, čo môže byť príznak ADHD-PI alebo Maladaptívneho denného snenia, čo ale býva komorbidita, ktorá sa vyskytuje s ADHD. Máva to tendenciu u mňa ovplyvniť náladu (pozitívne či negatívne). V závere sa potom píše, že moje problémy s exekutívnymi funkciami (ako poruchy pozornosti a sústredenia), nie sú kvôli ADHD ale kvôli poruche osobnosti.

Myslíte, že to je definitívne alebo bude mať psychiatrička ešte posledné slovo? Predsa len chodím k nej 7 rokov. Pán psychológ ma videl po prvý raz.

Ak to je predsa len definitívne, tak sa chcem opýtať, že či existuje v Bratislave nejaký špecialista na ADHD u dospelých?

Pertush

Diagnozu ti stanovil psycholog na zaklade odborneho vysetrenia...ak by si prisiel za lekarom s tym ze si myslis ze mas napr. rakovinu a on by ti tuto diagnozu na zaklade odbornych vysetreni vyvratil a stanovil by inu, tiez by si trval na svojom?

Diagnozu neries, sustred sa na pomoc ktoru ti ponuknu a prijmi ju.

Ak nebude efektivna tak potom pride cas riesit nieco dalej.

Fila

ETICKÝ KÓDEX
Všeobecné povinnosti lekára a zubného lekára
(1) Stavovskou povinnosťou lekára a zubného lekára je profesionálna starostlivosť o zdravie jednotlivca
a spoločnosti v súlade so zásadami ľudskosti, v duchu úcty k ľudskému životu od jeho počiatku až do konca so
všetkými ohľadmi na dôstojnosť ľudského jedinca.
(2) Povinnosťou lekára a zubného lekára je zachovávať život, chrániť a obnovovať zdravie, mierniť utrpenie bez
ohľadu na národnosť, rasu, vierovyznanie, politickú príslušnosť, spoločenské postavenie, morálnu či rozumovú
úroveň a povesť pacienta a bez ohľadu na osobné pocity lekára.
(3) Lekár a zubný lekár pri výkone povolania postupujú v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi.
(4) Povinnosťou lekára a zubného lekára je byť za všetkých okolností vo svojich profesionálnych rozhodnutiach
nezávislý a zodpovedný.
(5) Lekár a zubný lekár napomáhajú pacientom uplatňovať právo slobodného výberu lekára.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Randy-07

Som na tom dost podobne. Tiez mi moja psychiatricka diagnostikovala schizofreniu len preto lebo som jej vravel ze ludia ma nemaju radi, divne na mna pozeraju a su voci mne odmerani, co nie je moj vymysel ale fakt. Nevadi, beriem to ze tiez je len clovek a clovek ktory ma skoro vobec nepozna a skoro nic o mne nevie sa moze mylit.. Nie ze moze ale je to aj dost pravdepodobne. Aj lekari su len ludia....omylni.