Hospitalizácia

Omen

Psychiater ti hospitalizáciu "nariadiť" môže za určitých podmienok a môže si ju aj vymôcť. Netýka sa to LEN prípadu vážneho ohrozenia života, zdravia a bezpečnosti vlastnej a iných osôb.
Za istých okolností môže už priamo na kontrole volať záchranku/ políciu, okamžite ťa hospitalizovať...
Dúfam, že správne chápeš slovo "môcť"?!
Namiesto tých otázok by bol vhodnejšie napísať, aký máš problém, lebo takto sa ti nedá náležite poradiť. Nakoniec to, čo sa tebe javí ako "vážny prípad", vážnym nemusí byť alebo bude veľmi vážny.

miki25

Nebudem klamať, ale stať sa môže to, keď nebude zlepšenie. Ja som sa ocitol raz zo dňa na deň v nemocnici. Hneď môj psychiater volal do nemocnice a objednal ma. Mali zhodou okolností hneď voľné miesto na otvorenom oddelení a prijali ma asi hodinu po kontrole. Smejem sa z toho dodnes jeden telefonát a zahodil za mnou kľúč na 5,5 týždňa.

vedhej

@zdravotník7-ty si inak od veci! Ja som sa pýtala úplne niečo iné.Bola by som veľmi rada, ak by sa našli ľudia, kt. by mi prosím vedeli odpovedať na moju otázku. Ja mám fakt vážny problém a veľmi sa bojím čo bude nasledovať ďalej

fmfiain1234

Dobrý deň vedhej,
chápem, že máš obavy. Predsa len je to pre teba niečo nové. Na prvý raz to bude pre teba šok, ale na každý ďalší raz hospitalizácie to už bude príjemnejšie.
Je to také, ako keď prídeš prvý raz do novej školy. Naučíš sa ako to tam funguje a potom to už pôjde.

Ďakujem za ochotu a odpoveď.

vedhej

ďakujen za Vaše doterajšie odpovede. A ešte by ma prosím zaujímalo, či v tých vážnych prípapadoch to prebieha tak, že keď ste u psychiatra na kontrole môže zrazu zavolať záchranku/políciu, aby Vás hospitalizovali, alebo Vám dá nejakú kontrolu napr. o niekoľko dní s tým, že už musíte s tým počítať, že už budete hospitalizovaní.

Mne ide hlavne o to, či sa vie človek aspom dopredu pripraviť resp. čo má potom robiť?

aliria

pri voli iba vtedy, ked je to vazne a ked by si ohrozovala seba alebo ostatnych ludi v okoli. ale ked to pises, tak to je asi vazne a treba jednoznacne ist, aby pomohli

dudinka57

Ano, moze ak ohrozujes seba a inych okolo teba. A presne ako je pisane aj nizsie, pokial ti to odporuca, tak treba ist!

fmfiain1234

Dobrý deň vedhej,
výhodou hospitalizácie je, že si pod neustálim dozorom (každodenným ) psychiatra a tí ti budú neustále meniť lieky a budú ťa sledovať, čo to s tebou robí.
Až keď nájdu úspešnú liečbu, pustia ťa na ambulantnú liečbu.
Toto sa u ambulantného psychiatra nedá, keďže tam nie si pod takou kontrolou.
Psychiater odporúča hospitalizáciu vtedy, keď aktuálna liečba nezaberá a potrebuješ nové lieky, ktoré by ti zabrali.
Jednoznačne odporúčam ísť na hospitalizáciu, aby ti zmenili lieky.

Ďakujem, že si sa pridala k tomuto fóru.