Vysoký tlak v 23 rokoch. Čo mám robiť? Je to nebezpečné?

Príspevok v téme: Vysoký tlak v 23 rokoch. Čo mám robiť? Je to nebezpečné?
Kiko-Kris

Mam 23 rokov. Už týždeň sa mi zle dýcha, dusí ma. Som alergik, používam tabletku na alergiu. Bol som na alergologiu, predpísala mi na ťažké dýchanie, na dusenie: ventolin inhaler a budelin. Neska som zameral krvný tlak, a mal som 160-80-80. Horný je vysoký, toľko som nikdy nemal, max 150. Mám fobiu z tlakomeru. Keď som videl koľko mam tlak, chytil som paniku. Hneď som dal magnebe 6 ku. Nezmeral som znova. Môžem povedať, že pri meraní som aj rozprával, a bol som strašne v strese. Zajtra by som mal ísť na pľúcne vyšetrenie ohľadom toho, že ma dusí, ale radšej pôjdem obvodnej lekárke, nech mi nato niečo predpise, nech ma vyšetrí, alebo nech ma pošle na EKG vyšetrenie.

Mali ste 160-80-80 krvný tlak? Hlavne horné sa mi nepáči, že je také vysoké. Môžem mať z toho niečo? Som strašne stresovany človek, veľa sa rozčuľujem.
Môžem mať z toho nejak vážne zdravotné problémy?
Bojím sa ze umrem z takej tlaku. Som mladý človek, a toľkoto mat.
Bojím sa ze niečo sa mi stane.
Prosím pomôžte.

scorpionlady

Ahoj. Návšteva lekára je určite namieste. Netreba však hneď podliehať panike. Na stres by som ti odporučila prírodný prostriedok Viva. Obsahuje výťažok zo španielskeho šafránu, vit.D a C. A Viva okrem toho zmierňuje úzkosti a depresie, podporuje zdravý spánok a lepšiu náladu. A znižuje aj tlak. Taktiež by bolo fajn zistiť akú máš hladinu omega 3 mastných kyselín a pomer omega 6 a omega 3. Nízka hladina omega 3 a nepomer omega 6 a3 môže tiež súvisieť s tvojim tlakom. Keď chceš vedieť viac, tak mi kľudne napíš do mailu.

scorpionlady

Ahoj. Návšteva lekára je určite namieste. Netreba však hneď podliehať panike. Na stres by som ti odporučila prírodný prostriedok Viva. Obsahuje výťažok zo španielskeho šafránu, vit.D a C. A Viva okrem toho zmierňuje úzkosti a depresie, podporuje zdravý spánok a lepšiu náladu. A znižuje aj tlak. Taktiež by bolo fajn zistiť akú máš hladinu omega 3 mastných kyselín a pomer omega 6 a omega 3. Nízka hladina omega 3 a nepomer omega 6 a3 môže tiež súvisieť s tvojim tlakom. Keď chceš vedieť viac, tak mi kľudne napíš do mailu.

dudinka57

To je dost vysoky tlak, treba to jednoznacne riesit s doktorkou. Da ti nejake lieky na znizenie tlaku a snad budes potom v poriadku. Drzim palce

ahjajjaj

áno, mávala som vysoký aj horný tlak a aj ten dolný. Potom mi naordinovali lieky a tlak sa znormalizoval. O dva roky som ho mala znova vysoký, tak mi dali nový liek, ktorý účinkuje a tlak mám už dobrý. Skús sa viac hýbať, menej rozčuľovať a relaxovať. Ak máš nadváhu, bolo by dobré trochu schudnúť. A tlak by sa Ti mal upraviť. Pokiaľ sa tak nestane, nech Ti predpíšu lieky.

tonino

kedze je vysoky len systolicky tlak tak to je stopercentne z toho rozculovania sa a zo stresu, tiez mam od detstva problem s vysokym tlakom, v 20. rokoch som maval aj 200/90 ...mne pomohol Hloh - bylina ktora znizuje systolicky tlak a neskor mi lekar predpisal aj betalok ale to aj kvoli tomu ze som maval aj vysoky pulz, niekedy som mal kludovy pulz aj 150...v tvojom pripade by ti pomohol urcite ten hloh, da sa objednat sypana bylinka a z toho spravit cas, nastuduj si o tom na internete