Vyrazky na Jazyku

Príspevok v téme: Vyrazky na Jazyku
Cecilk

Dobry den,

Minuly tyzden vo stvrtok na vecer som si vsimla ze na bokoch jazyka mam “vriedky”alebo akoby som to nazvala a vzadu na jazyku su male vyrazky.
Pouzivam herbadent a corsodil.
Prikldam foto... Co to mozem mat ? Myslite ze sa mi to vytvorilo z tropickeho ovocia? Ako napr. Kivi??
Jedla som kivi kzdy vecer, niekedy aj dve.
U doktora som este nebola. Ziadnu horucku alebo bolesti nemam...

Omen

Cecilik,
kedy si naposledy kiwi konzumovala? Máš alergiu na latex, peľ drevín, bylín alebo tráv? Mala si takéto alebo iné problémy po konzumácii ananásu, avokáda, banánu, broskyne, manga, papáje, paradajky alebo vlašských orechov?

karka259

Môže to byť z kiwi, mňa tiež vždy bolia ústa, keď jem buď kiwi alebo ananás. Budeš sa musieť s týmto druhom ovocia rozlúčiť alebo jesť len malé množstvo

Cecilk

Dakujem vam za odopovede. Dnes budem volat s doktorom.. Tak uvidime co povie ten...
Pocas tejto korony sme aj dost testovany kazdy tyzden- tak sa obavam ci mi nejako nenarusili nieco v ustach a tymi tycinkamk pri PCR teste...
Citim akoby chytene hrdlo... pupaciky na jazyku vyzeraju ze pomaaaalinky ale velmi pomalinky miznu....
Ale necitim sa vobec zle.

olivara

Vyzera to ako alergicka reakcia veru, vyvaruj sa citrusom aspon nejaku dobu a ak beries nejake antihistaminika tak si ich nasad

Omen

Kivi (vták) si určite nejedla a kiwi pre istotu vynechaj, vyvoláva alergickú reakciu, aj prejavy podobné alergii.
Nález na jazyku môžeš mať z Herbadentu alebo Corsodylu.