Kto stahuje/odosiela viac dat z internetu - ORANGE ALEBO TESCO MOBILE? Ake su vase pozorovania?

Príspevok v téme: Kto stahuje/odosiela viac dat z internetu - ORANGE ALEBO TESCO MOBILE? Ake su vase pozorovania?
Almarinos

Ahoje. Mam aktivovamy internet od oboch operatorov. Ale ked nerobim naozaj nic na internete a vsetky aplikacie si povypinam, aby mi nestahovali data, TAK NAPRIEK TOMU MI DATA ODCHADZAJU!
Ci uz je to Orange, alebo Tesco mobile.
Da sa to zistit- zapnem si nejaky prehliadac-akykolvek a idem do Nastavenia -> Spotreba dat.
Pozrel som na udaje. Ukazali sa mi cisla, kolko som minul. Potom idem odtial prec. Po minute pozriem zasa, hoci som nic nestahoval, odratali sa mi data. Deje sa to stale.(Pokial samozrejme nevypnem "Data")
Ale pouzival som Orange internet datovy balik a tiez Tescomobile datovy balik. Ked som obidvoch porovnal v 1 minutovom intervale, Orange vzdy stiahol o dost viac. CIZE PRI ROVNAKOM POUZIVANI TYCH ISTYCH STRANOK SA MI DATOVY BALIK V ROVNAKOM OBJEM MINIE V ORANGE OMNOHO SKOREJ NEZ V TESCOMOBILE (napr.1 GB)
Vie mi niekto z vas napisat, ci ma podobne skusenosti?
Volal som aj do Orange, opisal situaciu a tam mi tooperator nevedel vysvetlit. Len povedal, ze mam povypinat aplikacie. Ale ak by to bola pravda, ze aplikacie stahuju data, tak preco internet, aj ked nic neprehliadam mi zozerie viac dat pri necinnosti cez Orange ako cez povedzme Tescomobile?

Ale kazdopadne - Preco mi vlastne odchadzaju data , ked nic neprehliadam (je jedno ci Orange alebo iny operator).
Podla mna ide o nejake spehovanie zo strany operarorov. Vas nazor je aky?
Som dost nastvany na to, lebo tieto NEVIDITELNE DATA ODCHADZAJU AJ KED NELREHLIADAM - CIZE OKREM TYCH, KTORE AJ REALNE SPOTREBUJEM.
Viem ze na tomto fore najst odpoved nebude jednoduche, ale predsa. Uz to pozorujem vyse roka a je jedno aky mobil na to pouzijem a aka siet je zapnuta 2G/3G.
Diky.

Almarinos

Táto veta mala byt takto:
NEVIDITELNE DATA ODCHADZAJU AJ KED PREHLIADAM - CIZE OKREM TYCH, KTORE AJ REALNE SPOTREBUJEM.