Rodičia sú fanatici do kresťanstva a nútia ma do toho

Príspevok v téme: Rodičia sú fanatici do kresťanstva a nútia ma do toho
rewq

Ahoj, neviem vlastne ako začať tento príspevok, mám 16 som prváčka na gympli... A môj problém je že nemôžem chodiť vôbec von (myslím hlavne mimo koronu) a zároveň mi rodičia "nútia" vieru chodenie do kostola, modlitby atď. Som z jedného nemenované regiona, kde je veľká časť obyvateľov "kresťanov". No prečo to píšem v úvodzovkách? Väčšina z nich sú totiž ľudia, ktorí nedodržiavajú základné prikázania, bez tolerancie, kľudne povedia na odlišné skupiny obyvateľov, že by ich mali postrielať atď... Ja osobne kresťanka nie som... Minimálne neverím v Cirkev (príde mi že nechutné manipuluje s ľuďmi atď, a nemyslím si že chodenie do kostola by malo byť vo viere najdôležitejšie), ale ani v Boha aj vďaka vplyvu mojich rodičov. Od malička som bola nútená chodiť do kostola, a to vôbec nie len v nedeľu... Doteraz sa musí pekne každý večer modliť pred nimi absolútne proti môjmu presvedčeniu... Akoze nedeľa by mi nevadila ale proste príde mi to dosť pokrytecké aj birmovku, na ktorú asi zjavne pôjdem atď... Pritom moji rodičia sú fakt hnusní, nikdy som napriek dobrým výsledkom v škole nepočula žiadnu pochvalu... Môžem sa snažiť koľko chcem a vždy si iba nájdu niečo negatívne... Fakt sú to niekedy sprostosti akoze nie je dobré povysavane atď... Pritom nemám pocit že by naozaj nebolo (aspoň nie vždy keď mi to povedia) alebo dneska som si neuvedomila že som zavrela mame vonkajšie dvere keď tam bola, ale mala prísť sebe kľúče plus zvonila a do 5 sekúnd som otvorila a dosť dlho kvôli tomu na mňa ziapala... A Sú dosť netolerantní k iným skupinám nadávku napríklad aj na ľudí iného vierovyznania (kľudne aj evanjelického, ktoré je veľmi podobné) LGBT ľudí alebo Rómov... Na koronavírus mali najprv názor že je umelo vytvorený potom neexistuje... Teraz, že si vláda zvyšuje čísla nakazených a vymýšľa stav v nemocniciach (napriek tomu že sme sami boli nedávno nakazení a veľa ľudí z nášho okolia, dokonca naň 3 ľudia, ktorých poznáme zomreli... Áno, boli starší ale asi by nezomreli teraz keby to nedostali)... No a viem, že aj keď budem mať 18 budem u nich bývať má proste budú nútiť chodiť do kostola určite nie len nedeľu... Držia sa prikázania ze som v ich dome a proste musím naslovo poslúchať... Vôbec žiadna diskusia neexistuje... Ja verím aspoň sa snažím vedieť a vo veľa prípadov mu to príde tak, že veľa veci si priťahujete sami myšlienkami (alebo nám ich Boh priťahuje) aj keď niekedy ten pocit už nemám.... Myslím si že dôležitejsie ako chodiť do kostola a modliť sa k niečomu v čo neverím je sa slušne správať... Keby im poviem, že neverím v Boha neviem fakt čo by mi povedali... Napríklad dneska mi oco prízvukoval že modlitba a viera je základ... Keď som nechcela pozerať omšu resp. odišla z obývačky... A toto počúvam stále.

K problému, že nemôžem chodiť von... Nikde ma nechcú púšťať, najdlhšie som bola vonku cez leto na kamaratkine narodeniny do 7 a to mi potom dobre hádali že som bola dlho (od 1 a nechcela som odísť prvá sama) Podotýkam že sme boli u nej doma, kde boli aj jej rodičia. A inak ma pustili tak max 5 krát vonku cez leto väčšinou na hodinu... Presne toto mi je trápne s mojimi terajšími spolužiakmi nebudem môcť chodiť tiež... Cez školu vôbec, keď som chodila tak po škole s tým že som povedala že neskôr končíme atď... Proste stále klamala... Väčšina mojich spolužiakov môže teraz ísť aj občas na chatu hocičo... Ja ani cez deň von... Ničí mi to proste aj moje staré kamarátstva keď sa s nimi nemôžem vidieť... Proste nikoho už nebaví sa so mnou kamarátiť. Od zatvorenia SŠ (október) sa mi podarilo ísť von raz na kamaratkina narodeniny v novembri aj to mi to vyčítali hrozne dlho, ze som sa mohla nakaziť (pričom majú na koronu stále názor že pomaly neexistuje... Teraz že je to boží trest ale aj tak je umelo vytvorený - to mi povedal oco dnes). Nedávno som mala 16 chcela som ísť s mojou kedysi najlepšiu kamarátkou (teraz uz neviem či - vzhľadom k tomu že som sa s ňou nevidela od novembra, a keď s niekym volám tak mi väčšinou vojdú do izby a povedia ze mam niečo robiť atď.... Akoze chápem, že to v tejto situácii nie je ideálne ale vzhľadom k tomu že my sme koronu mali aj ona, tak s rúškom ísť vonku ... Bývame na rovnakej dedine asi nie je až tak nebezpečné... Hlavne moji rodičia sa stále s niekým stretavali... Chodili sme do kostola (kde sme sa aj s najväčšou pravdepodobnosťou nakazili), ale okej chápem že proste asi by sme nemali ísť (akoze von na moje narodeniny) ale proste sere ma že som nemohla chodiť ani mimo koronu proste... Nepustili má dokonca ani na rozlúčku s triedou v 9. triede (v škole som posledný týždeň s nimi bola - takže to nebol problém že by bolo nejaké veľké riziko nakazenia sa) ... A proste ma to sere že keď sa otvoria školy všetci ma budú považovať za divnú pretože nikde nebudem môcť ísť ani nič... Proste keď sa zatvárali skoly som ešte bola rada... Že aspoň mám výhovorku na to že nemozem ísť von na nič... A proste hanbím sa za mojich rodičov

Budúci rok by sme mali mať venček asi - býva na našej škole v 2. triede ale vôbec neviem či bude keďže korona. Bola by to moja asi jediná možnosť socializovat sa - ale nechcem ísť asi kvôli rodičom proste nechcem aby ostatní počuli ich názory atď.... A neviem fakt veľmi ma to obmedzuje, pretože nemám už poriadne ani kamarátov, keďže nemôžem, nikdy som nemohla ísť von a nikto sa mi nechce už stále prispôsobovať.

Zaujímalo by ma či ste to mali niekto podobne... Napríklad s tými kresťanskými rodičmi atď.

Vopred ďakujem ak ste to dočítali až sem a za odpovede :))

ovomaltine

Ako mozes takto zit, s takymito zabednenymi ludmi, esteze ty si okey, urcite na nieco prides, ako nebyt ako oni. Napriklad skolsky psycholog alebo ich nepocuvat a robit si svoje.

Luna13

Ani neviem kde mam zacat. Za prve mas 16 rokov si takmer dospela, uz nie si dieta a takto by mali s tebou aj zachadzat. Nepustat ta von, vykricat sa lebo si isla ku kamaratke slavit alebo byt vonku max do 19tej? Tak toto je extrem. Neviem ci ta pokladaju za vazna alebo co ale takto to nemozes nechat. Jednoducho si sadni s nimi a porozpravaj sa, ze takto to fungovat nemoze ty si skoro dospela a mas pravo chodit von a to nie len do 19tej. Povedz im ze vdaka ich totalite stracas pred ocami kamaratov, nikto sa s tebou nechce bavit ved a naco kto by s kym isiel von len tak na hodku?:D Vysvetli im ze ta to trapi a nechces skoncit ako introvert. Neskor ti z toho prepne a verim tomu ze rodicia niechcu neskor sa zapodievat problemami a hladat pre teba psychologa. Taktiez im povedz ze si slusne dievca predpokladam ze nepijes nefajcis, ucis sa, snazis sa pomahat atd atd. Vyjdi na nich s tym ze mas vlastny rozum a si dostatocne zodpovedna na to aby si sa isla von zabavit s kamaratmi aj dlhsie nez na hodinku. Pokial im to nevysvetlis a nepovies im ako sa citis bude sa to zhorsovat. Neskor si najdes priatela a tiez sa nebudes chciet s nim schovavat donekoneca. Ak to tak bude pokracovat ver mi ze tvoji rodicia ti vyberu partnera ako v inych moslimskych statoch:D pokial si myslia ze obmedzovanie ich vlastnej dcery ma nieco spolocne s krestanstvom tak su na omyle. Dalej to ze ta nutia chodit do kostola aj proti tvojej voli je velmi zle. Pokial ti nedele nerobia problem tak sa premoz a chod ale ak ta nutia ine dni tak to nie! krestanstvo a viera v boha nemoze byt niekomu vnucovana. Pokial sa na to necitis nemas to tam rada nechod. Jednoducho im povedz ze to je privela a musia respektovat aj oni tvoje rozhodnutia ako vravim si takmer dospela. Ja sice verim v boha aj moji rodicia ale do kostola nechodime kedze taktiez neverime na cirkev. Cirkev je jedna velka manipulativna siet ludi ktori vymyvaju mozgy ludom. Verim ze papez je pedofil. Cela tato organizacia podporuje sexualny obchod s detmi. Detsku prostituciu. O tom sa nesmie hovorit ale na nete je vela informacii o tom a da sa dohladat blizsie informacie o tom. Tym som chcela povedat keby sa tieto veci podozvedali tvoji rodicia, porazilo by ich, ze cele roky podporovali tuto nechutnu vec. Cize na zaver nenechaj si skakat po hlave inak velmi zle dopadnes. Bez kamaratov ani frajera si tymto sposobom nenajdes. Nezazijes zivot oslavy, domy, chaty atd. Mam presne takuto kamaratku ktora nemohla by dlho von,bola nutena chodit do kostola a jedina jej vnutena priorita boli znamky a skola. Samozrejme som sa snou prestala bavit, ved aky to malo zmysel. Pokial takto nechces dopadnut tak daj s nimi dospelacku konverzaciu lebo ak sa skonci cele toto koronove sialenstvo tak nebudes vediet o co prichadzas.

Libertz

Necital som to, iba prebehol. Ja len poviem ze hentaki fanatici su vzdy skodni a to iste plati aj v tejto krestanskej sfere. Taki akurat tak robia hanbu vsetkym ostatnym, kedze ja sam som veriaci odjakziva. Ale fanatici, vymyvaci, jehovisti to je proste zle. Prekrucaci. Viera ma byt v prvom rade slobodna vola kazdeho jednotlivca a nikdo nema pravo nanucovat. To ma akurat tak opacny efekt. Kedy si to ti ludia uvedomia. Vzdy je to o tych ludoch...