Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Kvietok28

Ahojte. S priatelom sa polroka pokusame o bábätko. Ja mam 32 a priatel 33. Ja mam zistenu endometriozu a inak som si myslela ze som v pohode, az ked mi minuly tyzden moja dr. po teste na zistenia poctu vajicok (AMH) zistila, ze vysledok vysiel na moj vek velmi zle. Podla vysledku mam uz len 0,78 ug vajicok a ze vraj zena v mojom veku by ich mala mat viac ako 1,... ug. Bolo mi teda povedame ze budem mat skoru menopauzu. Dnes sme boli na odporucanie mojej dr. na klinike kde nam obom brali krv na testy, a plus priatelovi aj spermie na rozbor. Zial, priateľ ma spermie taktiez vo velmi zlom stave a teda este sa uvidi o tyzden v utorok, co vsetko nam z testov vyjde zle, ze aky bude postup. Kazdopadne nam bolo povedane ze budeme musiet absolvovať umele oplodnenie a je viac nez pravdepodobne ze prirodzene to nepojde. Chcem sa teda opytat tych, ktori maju uz skusenost s umelym oplodnenym, ze ako to vlastne prebiehalo. Moja dr. mi povedala, ze aj ked mam vajicka malo, ze aj tak z toho dieta bude a spermie budu tiez priatelove. Teda ak nezistia nic horsie. Vela ludi odporúča kliniku v Brne a pravdepodobne ju skusime aj my. Mate teda niekto skusenost? Ste spokojni, alebo je lepsie nieco na SK? Viem ze zdravotka preplaca polovicu z umeleho oplodnenia, ak ma zena, mozno aj chlap, diagnostikovanu nejalu vaznejsiu chorobu, u mna teda endometriozu. Neviete nahodou ci to plati aj pre nas Slovakov ktori ideme na zakrok do Ciech? Alebo si to teda musime hradit vsetko zo svojho? Dakujem za odpoved

lindanijkl

repromedu môzem aj ja len odporucit, tu na slovenku nam na vlastne dieta pomaly nedavali nadej a na klinike repromeda sa podarilo

lma633593

ingal2547 My sme s mužom chodili sme na kliniku repromeda, s celkovym pristupom sme boli velmi spokojni. Nam sa pacilo ze kladu dôraz na prekoncepčné a preimplantačné genetické testovanie.

Lejkia

Ahoj Kvietok 28, endometriózu mám aj ja, jednu operáciu za sebou.
Ak sa môžem spýtať, píšeš, že sa pokúšate o bábätko, rada by som teda vedieť, či si bola aj ty na operácii,alebo ťa chvála Bohu minula?
Počula som, že endometrióza sa vyliečiť nedá,ale, že tehotenstvo to zastaví na tú chvíľu.
Aj keď s otehotnením je to pre nás vraj problém ???

Kvietok28

Tiffany13, toto si mozno mala povedat moja matka ked ma isli splodit. A teda keby si toto povedal kazdy, tak asi by sme tu neboli.

Tiffany13

No dieta na tento velmi zly svet privadzat a hlavne teraz v koronovom obdobi. Neviem ci to vobec je dobry napad samozrejme deti su radost a je to krasna vec ale vzhladom na to ze korony sa nezbavime nikdy. Budeme nuteni sa zaockovat boh vie akym sajrajtom.. samozrejme akonahle sa narodi dieta tak ho testuju co je chore este mu tam nieco v tej malej hlavicke poskodia.. Ja neviem ale celkovo radsej uchran tieto malee duse od tejto celosvetovej pohromy