Fitness doplnky výživy

Príspevok v téme: Fitness doplnky výživy
kocere

Okrem kvalitnej stravy a dobrých tréningov je dobré svaly vyživovať doplnkami výživy, aby sa mohli správne vyvíjať a regenerovať. Ktoré všetky doplnky beriete a ako ich kombinujete? Ja zatiaľ srvátkový proteín, kazeín na noc, pred tréningom samozrejme BCAA a kreatín. Ako doplnok arašídové maslo (to musí byť) a sem tam si vyrobím proteínové tyčinky z ovsených vločiek, proteínu a horkej čoko alebo kaka, plus oriešk.maslo a niekedy chia. Používate aj ďalšie doplnky z týchto odporúčaných?: etipy.sk

kocere

To je pravda, sacharidy dávam 1,5hod. pred cvičením a zdravé tuky - hlavne arašídové maslo alebo nejaké orechy na raňajky do ovsenej kaše s proteínom. Zisťujem, že pred cvičením mi tuky nerobia dobre..ale v tomto musí zistiť každý sám čo mu najviac vyhovuje.

miso173

zle som sformuloval vetu nie protein ale neoplati sa suplementovat bcaa ,vajcia mas kvalitny zdroj bielkovin nemusis mat 2g na kilo budes rast aj pri 1.8g to musis zistit sam ci vela bielkovin ti nebude robit problemy treba mat aj dostatok sacharidov a zdravych tukov

kocere

No podľa tabuliek, keď mám prijať MINIMALNE 2g bielkovín na 1kg hmotnosti, tak to zo stravy nedokážem dať bez proteínu. Mám 94kg.. neviem čo všetko by som musel zjesť cez deň, aby som mal tých 188g bielkovín, to by šlo veľmi do peňazí.A vkuse jesť mäso a tvaroh, tak to človeka rýchlo prejde.. samozrejme, že strava je základ, s tým súhlasím. Áno, na vitamíny som zabudol, ale beriem C, multi a magnézium (Galvex - odporúčam) :)

miso173

Nazdar základom je strava kvalitná upny základ co ti tam chyba a nedokážeš toľko prijať zo stravy Multivitamin vitamín C, D3 hlavne v zime keď je malo slnka omega3 na noc magnézium +zinok na regeneraciu. Proteín, kreatín zdroj sacharidov ovsené vločky bcca sú zbytočné dosť ich pri máš zo stravy to isté aj glutamin zbytočne suplementivat. Základ strava, tréning progresívny zvyšovať váhu alebo počty opakovaní progresívne preťaženie potom svaly rastu a kvalitný spánok
A vydržať hlavne výsledky prídu ?