Bielkovina a laktóza

Príspevok v téme: Bielkovina a laktóza
Jolanthe

Dobrý deň, zistili mi že mam laktózovú intoleranciu a popri tom aj alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Extra to nepocitujem, len občas krče. zo začiatku som to dodržiavala, no už nie. Hrozí nejaké riziko, že sa to môže nejako inak odzrkadliť na za reakcii organizmu alebo niečo také ak budem konzumovať mliečne výrobky?

Omen

"Úplne vynechať" ÁNO minimálne na dobu 3 až 6 mesiacov, aby sa ti stav normalizoval a potom môžeš pomaličky pridávať do jedálnička.
Máš internet, tak si to naštuduj.

Jolanthe

To je celkom potešujúce. A vidis, môj doktor povedal, že musím uplne vynechať. Takže asi kašlať na to a normálne budem papať mliečne :)

Omen

Milá Jolanthe,
NIE, ty nemáš laktózovú intoleranciu, ani alergiu na mlieko!!!

V náleze ti zistili tvorbu protilátok v triedach IgM, IgA a IgG, a to znamená, že máš INTOLERANCIU na kravské mlieko, a to je sakra rozdiel!!!
Diaminooxidázu máš v norme, t.z., že nemáš ani histamínovú intoleranciu.

addulaa

Mozes mat aj aj, laktoza je mliecny cukor a mliecna bielkovina je nieco ine. Niekto neznesie len jedno. Skus dietu aspon kratkodobu, moze sa to dat same doporiadku ale treba sa vyvarovat mlieku

Omen

Podľa jediného symptómu, ktorý si tu uviedla, to NEvyzerá na na laktózovú intoleranciu a už vonkoncom NIE na alergiu na mliečnu bielkovinu!!!
Chcela by som vidieť "nález" od lekára, ktorý ti toto "povedal". Vážne!

Pri laktózovej intolerancii sa jedná o nedostatok enzýmu laktáza.
Príznaky: HNAČKY, bolesť a kŕče brucha, plynatosť...
Mlieko a mliečne výrobky sa môžu konzumovať - BEZLAKTÓZOVÉ.

Pri alergii na mlieko sa jedná o nežiadúcu reakciu imunitného systému na bielkovinu mlieka.
Príznaky: tráviace, kožné, dýchacie ťažkosti.
NESMIE sa konzumovať mlieko ani mliečne výrobky. ŽIADNE!