Pozor na liek Tramadol - sialena zavislost - VELMI neprijemne vysadzanie

Príspevok v téme: Pozor na liek Tramadol - sialena zavislost - VELMI neprijemne vysadzanie
tonino

V roku 2015 som si objednal genericke tabletky Tramadolu z jedneho azijskeho eshopu. Mal som uz nejake skusenosti s opioidmi/opiatmi ale len rekreacne. Mal som totiz problem s bolestou po extrakcii zubov mudrosti (mam strasne silne zubne korene, takze som stale pocitoval neprijemne bolesti po vytrhnuti). Tramadol mi pomohol, to ano, je to silne opioidne analgetikum ale ja ako clovek velmi milujuci ucinky opiatov (kto by ich nemiloval, vsakze? hehe...) som ho zacal brat pravidelne na dennej baze aj po odozneni bolesti, no a samozrejme kvoli prirodzenej tolerancii som musel zvysovat davky. Uz som si ani nevedel predstavit den bez tejto mojej novej lasky. Tie ucinky boli krasne, vzhladom k tomu ze Tramadol posobi ako agonista na opioidne receptory plus k tomu ma ucinky na SNRI (agonista serotoninu) receptory a ma antidepresivny efekt, takze okrem prijemnej opiatovej euforie vas aj krasne nabudi (napriklad sex bez tramadolu som si uz nevedel ani predstavit). V praci som bol vykonny, zivot bol krasny, s ludmi som vychadzal lepsie ako kedykolvek predtym. Ano je pravda ze toto liecivo moze mat potencial v liecbe depresii a uzkosti ale vzhladom na jeho velmi vysoku navykovost by som ho predpisoval len starsim ludom, ktori si mozu dovolit zostat na nom zavisli a ktorym poistovna preplati recepty. Ja som si to bohuzial dovolit nemohol, pretoze som si ho objednaval z Azie a stalo ma to nemale peniaze (cca 200-300 eur mesacne). Dozvedel som sa ze u nas ho lekary predpisuju aj mladsim ludom (65 a menej) proti miernej az stredne silnej bolesti (!!!), co je samozrejme velka blbost a cesta do pekla, takze pocet zavislych moze byt dost vysoky. Spat k mojmu pribehu - stala sa taka vec ze prisla tato blba pandemia, ktora sa bohuzial negativne prejavila na cene Tramadolu (cena na azijskych eshopoch sa zvysila az dvojnasobne co uz som si nemohol dovolit) a ja som mal poslednych par pilul tak som si myslel ze ich jednoducho douzivam a koncim s nim navzdy a no problem. OMYL!!! Po nahlom vysadeni som zazil tyzdnove peklo ktore neprajem fakt nikomu. Nemohol som spavat, mal som strasne silnu hnacku a nevolnost, citil som totalnu depresiu a vnutorny diskomfort. Striedal sa u mna studeny a horuci pot, spal som mozno hodinu denne. Jedine coho som bol schopny bolo lezat v prepotenej posteli a chciet mat od vsetkeho pokoj. Mojou jedinou myslienkou bolo - chcem Tramadol a tak som v slepej nadeji chcel vy**bat so systemom a zavolal som svojmu obvodakovi. Obvodak kvoli pandemii neordinoval. A to bolo moje stastie v nestastii, pretoze akonahle by mi ho predpisal (o com sice pochybujem, ale mozno hej) a ja by som sa k tomu lieku vratil, bol by som tam kde aj predtym. Tak som pokracoval vo svojom pekle - dalsie dni bez spanku, s totalnou depresiou a uzkostou. Citil som ako mi mozog bolestivo pulzuje, vystreluje blesky do koncanin, nepripraveny a oklamany, ze nedostal dalsiu ocakavanu davku biochemickeho kokteilu. Asi po 4 dnoch sa veci zacali obracat k lepsiemu - uz som sa mohol normalne najest, konecne som sa v noci vyspal, depresia a uzkost pomaly odchadzali. Po piatom dni uz som bol schopny zapnut pocitac, nieco si precitat. Ale stale u mna pretrvavala uzkost a neprijemny diskomfort celeho tela. Presiel asi tyzden a bol som uz relativne v pohode, stale som sa vsak necitil vo svojej kozi. Teraz je tomu 3 tyzdne a da sa povedat ze uz som OK, spanok mam dobry, stolicu pevnu a pravidelnu a pomaly objavujem ze svet nieje o nejakej latke ktora vas vystreli hore a budete si uzivat ale o tom, snazit sa zit vyrovnane s co najmenej moznymi zavislostami na krku (staci mi nikotin+kofein). Chcem vam len povedat aby ste vzdy zbystrili pozornost keby vam nahodou lekar predpisal alebo chcel predpisat tento liek. Som si vedomy toho, ze vacsina z vas by si pravdepodobne navyk nevypestovala, pretoze sa dokazete kontrolovat. Najdu sa vsak jedinci ako ja, ktori maju velmi slabu volu a velmi dobry vztah k opioidom a opiatom a tento zvodny liek ich dostane. Ruky prec od Tramadolu (dalsie nazvy - Tralgit, Tramabene, Tramal, Utram, atd...) a pokial mozno tak ruky prec od vsetkych opioidnych analgetik. Su aj ine pripravky na tisenie bolesti (aj prirodne - na tych sa vsak farma lobbingu nedaju zarabat prachy, vsakze), ktore mozno nemaju tak rychly nastup ucinku, ale zdaleka nevytvaraju taku sialenu zavislost. Budte zdravi a uzivajte si zivot. Mame ho len jeden.